Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Rocznica Wydarzeń Sierpniowych i powstania „Solidarności” (słuchaj homilii)

niedziela, 31 sierpnia 2014 12:04 / Autor: Maciej
Maciej

– Jezus wzywa i proponuje – zatrzymajcie się w dniu świętym i pomyślcie, że obok drogi do Unii Europejskiej jest droga wiodąca do życia wiecznego – mówił podczas homilii biskup ordynariusz diecezji kieleckiej, Kazimierz Ryczan.

W niedzielę odbyły się obchody XXXIV rocznicy Wydarzeń Sierpniowych i powstania NSZZ „Solidarność”. Po złożeniu kwiatów przed tablicą upamiętniającą powstanie Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego uczestnicy przeszli do bazyliki katedralnej, gdzie o 11 rozpoczęła się msza święta w intencji Ojczyzny i „Solidarności”.

– Czy nie słyszycie św. Jana Pawła II, który wchodząc na Stolicę Piotrową apelował do świata „nie lękajcie się wejść na drogę Jezusa”. Każdemu kto będzie odwodził od tej drogi Jezus powie: „zejdź mi z oczu szatanie”. Jezus wzywa i proponuje – zatrzymajcie się w dniu świętym i pomyślcie, że obok drogi do Unii Europejskiej jest droga wiodąca do życia wiecznego. Unia miała swój początek, jak każde dzieło ludzkie będzie miało swój koniec. Swoją śmierć. Droga do Boga nie ma końca. Jest drogą życia wiecznego – zapraszamy do wysłuchania homilii wygłoszonej przez ks. bpa Kazimierza Ryczana.

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Przypomnijmy, że 34 lata temu w Stoczni Gdańskiej rozpoczęły się strajki, jakie doprowadziły do utworzenia NSZZ „Solidarność”.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO