Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Radni pytają o Koronę. Prezydent prosi o cierpliwość

czwartek, 23 lipca 2020 11:58 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

Gorąca dyskusja dotycząca Korony Kielce podczas sesji Rady Miasta. Radni pytali prezydenta Bogdana Wentę o plan na ratowanie klubu spadającego z Ekstraklasy i mającego problemy finansowe. – Prezydent prosi o cierpliwość – mówił dyrektor kancelarii prezydenta Sławomir Stachura.

O przyszłe działania władz miasta pytali radni Prawa i Sprawiedliwości. – Wiemy, że główny udziałowiec nie pojawił się na walnym zgromadzeniu. Nie mamy informacji jakie kroki podjął prezydent, abyśmy mogli grać w pierwszej lidze. Jest wiele niejasności, dlatego liczę o udzielenie informacji przez pana prezydenta – tłumaczył Jarosław Karyś, przewodniczący klubu PiS.

Pytanie stawiał także przewodniczący Rady Miasta Kamil Suchański, który wskazał na złe relacje między władzami miasta, a pozostałymi akcjonariuszami. – Gdzie jest prezydent Wenta? Czemu nie chce się spotkać z rodziną Hundsorferów? Do Bremy jedzie za to prezes Bogdan Zając, a nie włodarz miasta.  Prezydent zna niemiecki, a Niemcy nie są daleko, więc może warto ratować Koronę – dodał przewodniczący.

W imieniu prezydenta odpowiedział dyrektor jego kancelarii Sławomir Stachura. – Prezydent sześć razy próbował podnieść kapitał spółki. Przypominam, że walne zgromadzenie zostało przełożone na 4 sierpnia. Prezydent prosił żebyśmy się uzbroili w cierpliwość. Ma nadzieję, że uda się wtedy spotkać z akcjonariuszem większościowym. Bogdan Wenta jest w stałym kontakcie z zarządem klubu. Podejmuje wszelkie działania, żeby Korona gotowa była na ekstraklasę i do niej wróciła. Póki co czekamy na kolejne walne zgromadzenie – przyznał.

Klub czeka obecnie na dokapitalizowanie w kwocie ponad pięciu milionów złotych. Zdecydowaną większość ma wpłacić większościowy akcjonariusz, czyli rodzina Hundsdorferów.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO