Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

PŚk ma nowego doktora Honoris Causa

poniedziałek, 06 lipca 2020 10:23 / Autor: Weronika Kępa
Źródło: PŚk
Weronika Kępa

W tym roku wyróżnienie otrzymał profesor Lech Czarnecki - wybitny naukowiec, specjalista w dziedzinie inżynierii lądowej i materiałów budowlanych.

Profesor Lech Czarnecki uzyskał tytuł magistra inżynierii w 1965 roku, specjalizując się w technologii tworzyw sztucznych. Wśród wielu sukcesów i osiągnięć, które ma na koncie, szczególnie ceni sobie swoje badania dotyczące betonów żywicznych. Przez dziesięć lat pełnił funkcję wiceprezydenta i prezydenta międzynarodowej organizacji zajmującej się naukowo tymi materiałami.

Profesor Lech Czarnecki jest współautorem 38 patentów, w tym jednego rozpowszechnionego w dziewięciu krajach. Aktywnie współpracuje z naukowcami zagranicznymi. Wielokrotnie prowadził wykłady między innymi w Belgii, Hiszpanii, Izraelu i Japonii. 

Za swoją działalność naukową i organizacyjną był niejednokrotnie odznaczany i nagradzany, między innymi Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, medalem Komisji Edukacji Narodowej, a także medalem 100-lecia Odzyskania Niepodległości.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO