Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Przepełnione autobusy w Kielcach, a ZTM rozkłada bezradnie ręce

czwartek, 26 września 2019 03:56 / Autor: Piotr Natkaniec
Piotr Natkaniec

Mieszkańcy osiedla Podkarczówka oraz pasażerowie dojeżdżający do miejskiego targowiska skarżą się na przepełnione autobusy. Zarząd Transportu Miejskiego wie o sprawie, ale rozkłada bezradnie ręce.

Problem z zatłoczonymi autobusami zgłosiła radna Joanna Winiarska. - Dostaje sygnały przede wszystkim od młodzieży z osiedla Podkarczówka. Tylko dwa tygodnie temu były trzy takie sytuacje, kiedy dzieci musiały zostać na przystanku i poczekać na kolejny autobus, bo te które przyjechały były przepełnione - informuje Joanna Winiarska.

Podobne problemy zgłaszają starsi mieszkańcy, którzy podróżują w kierunku targowiska miejskiego.

Paweł Jańczyk, rzecznik ZTM w Kielcach tłumaczy, że urzędnicy zdają sobie sprawę z problemu, ale nie jest on prosty do rozwiązania. - Jedyną możliwością jest wypuszczenie na trasy autobusów przegubowych, ale nie mamy ich zbyt wiele. Jest ich 31, a w każdym z nich mieści się około 170 pasażerów. One jednak kursują po najbardziej obłożonych liniach, czyli np. 46, 30 czy 2 - tłumaczy Paweł Jańczyk.

ZTM obecnie prowadzi badania napełnień w autobusach, co być może spowoduje przesunięcia niektórych autobusów przegubowych na inne linie. - Ostatnio wprowadziliśmy dwa nowe "przeguby" na linie numer 2 i jeden na linie nr 30. Sukcesywnie staramy się zmieniać sytuację, ale niestety czasem jedynym rozwiązaniem jest poczekanie na autobus - dodaje Jańczyk.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO