Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Przejechali przez Kielce by wesprzeć kobiety zmagające się z chorobą

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

Hulajnoga konkurs 700x200

Hulajnoga konkurs 300x250

WIADOMOŚCI KIELCE

Przejechali przez Kielce by wesprzeć kobiety zmagające się z chorobą

10 lipca 2018 / Tekst

We wtorek grupa ginekologów onkologów z całej Europy przejechała przez nasze miasto na rowerach, aby okazać solidarność z kobietami walczącymi z chorobą nowotworową. Wydarzenie miało również na celu promocję zdrowego stylu życia oraz badań profilaktycznych.

Rowerzyści wyruszyli z parkingu Rejonowego Przedsiębiorstwa Zieleni przy ul. Sandomierskiej, skończyli rajd pod Świętokrzyskim Centrum Onkologii.

-W taki sposób chcemy wesprzeć kobiety. My zmagamy się przez chwilę z kilometrami, one zmagają się na co dzień z chorobą. My mamy wybór, możemy wybrać sobie dystans, czasami odpocząć, a one nie. Chcemy w ten sposób uświadamiać ludzi i mówić, jak ważne są badania – powiedział Piotr Lepka z Dolnośląskiego Centrum Onkologii we Wrocławiu, który bierze udział w rajdzie.

- Odkąd podjęliśmy współpracę ze środowiskami międzynarodowymi, programy profilaktyczne zyskują zdecydowanie większy program odbiorców. Coraz więcej pacjentek, przychodzi robić badania, nie tylko wtedy gdy im coś dolega – powiedział dr Marcin Misiek ze Świętokrzyskiego Centrum Onkologii.

Co roku w wakacje około 15-20 ginekologów onkologów z Europejskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej i Europejskiej Sieci Młodych Ginekologów Onkologów w czasie swojego urlopu jedzie rowerami przez Europę promując zdrowy tryb życia, profilaktykę onkologiczną oraz wiedzę, że po zakończonym leczeniu onkologicznym można dalej żyć. Wśród uczestników są osoby z różnych krajów Europy, których pasją jest kolarstwo i w ten sposób chcą propagować bliskie sercu wartości.

Przed Świętokrzyskim Centrum Onkologii panie mogły również skorzystać z bezpłatnego badania cytologicznego.

Incjatorami wydarzenia są Świętokrzyskie Centrum Onkologii wraz z Europejskim Towarzystwem Ginekologii Onkologiocznej oraz Europejską Siecią młodych Ginekologów Onkologów.

ZOSTAW KOMENTARZ