Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Przejechali przez Kielce by wesprzeć kobiety zmagające się z chorobą

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI KIELCE

Przejechali przez Kielce by wesprzeć kobiety zmagające się z chorobą

10 lipca 2018 / Tekst

We wtorek grupa ginekologów onkologów z całej Europy przejechała przez nasze miasto na rowerach, aby okazać solidarność z kobietami walczącymi z chorobą nowotworową. Wydarzenie miało również na celu promocję zdrowego stylu życia oraz badań profilaktycznych.

Rowerzyści wyruszyli z parkingu Rejonowego Przedsiębiorstwa Zieleni przy ul. Sandomierskiej, skończyli rajd pod Świętokrzyskim Centrum Onkologii.

-W taki sposób chcemy wesprzeć kobiety. My zmagamy się przez chwilę z kilometrami, one zmagają się na co dzień z chorobą. My mamy wybór, możemy wybrać sobie dystans, czasami odpocząć, a one nie. Chcemy w ten sposób uświadamiać ludzi i mówić, jak ważne są badania – powiedział Piotr Lepka z Dolnośląskiego Centrum Onkologii we Wrocławiu, który bierze udział w rajdzie.

- Odkąd podjęliśmy współpracę ze środowiskami międzynarodowymi, programy profilaktyczne zyskują zdecydowanie większy program odbiorców. Coraz więcej pacjentek, przychodzi robić badania, nie tylko wtedy gdy im coś dolega – powiedział dr Marcin Misiek ze Świętokrzyskiego Centrum Onkologii.

Co roku w wakacje około 15-20 ginekologów onkologów z Europejskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej i Europejskiej Sieci Młodych Ginekologów Onkologów w czasie swojego urlopu jedzie rowerami przez Europę promując zdrowy tryb życia, profilaktykę onkologiczną oraz wiedzę, że po zakończonym leczeniu onkologicznym można dalej żyć. Wśród uczestników są osoby z różnych krajów Europy, których pasją jest kolarstwo i w ten sposób chcą propagować bliskie sercu wartości.

Przed Świętokrzyskim Centrum Onkologii panie mogły również skorzystać z bezpłatnego badania cytologicznego.

Incjatorami wydarzenia są Świętokrzyskie Centrum Onkologii wraz z Europejskim Towarzystwem Ginekologii Onkologiocznej oraz Europejską Siecią młodych Ginekologów Onkologów.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna