Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Przebudowa Witosa i Zagnańskiej na półmetku

piątek, 14 sierpnia 2020 10:54 / Autor: Mateusz Kaczmarczyk
Mateusz Kaczmarczyk

Pełną parą idą prace nad przebudową Witosa, Zagnańskiej i sąsiadujących im ulicy w północnej części Kielc. Budowa skończona jest w 55 procentach. Miejski Zarząd Dróg ocenia, że jeszcze w tym roku uda się zakończyć budowa głównego siedmiokilometrowego ciągu.

W znacznej części wykonana jest nowo budowana, zachodnia jezdnia ulicy Zagnańskiej. Ułożona jest wiążąca warstwa asfaltu. Za dwa tygodnie zakończą się też prace na rondzie łączącym tę drogę z ulicą Witosa i nowy wjazd na ulicę Olszewskiego.

Z kolei na ulicy Witosa prace toczą się na poszczególnych fragmentach tej drogi. Budowy toczą się na poziomie skrzyżowań z drogą do piekarni, z ulicą Maleckiego i z ulicą Wincentego z Kielc, gdzie budowane są poszczególne jezdnie i prowadzone roboty sieciowe.

Na ulicy Warszawskiej, w rejonie ulicy Witosa budowany jest nowy, zachodni most. Ruch w tym miejscu prowadzony jest wschodnim mostem.

Oprócz tego w 95 procentach zakończone są prace przy budowie nowej nitki odchodzącej od ulicy Szybowcowej, tzw. Nowoszybowcowej. Wykonawca obecnie kładzie ostatnie warstwy nawierzchni na mostach nad Silnicą, które składać się będą na nowy kształt infrastruktury w tym rejonie.

- Podobnie sytuacja wygląda na ulicy Radomskiej - informuje rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg, Jarosław Skrzydło. - W ponad 90 procentach zakończone są prace przy rondzie łączącym Radomską z Szybowcową do granicy miasta - mówi.

Zgodnie z kontraktem inwestycja ma zakończyć się do końca lipca przyszłego roku.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO