Dąbrowa 750x200

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Przebudowa dworca autobusowego lekko opóźniona

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI KIELCE

Przebudowa dworca autobusowego lekko opóźniona

Kielce / 07 grudnia 2017 / Tekst

Jeszcze w tym miesiącu zostanie ogłoszony przetarg na przebudowę dworca autobusowego w Kielcach, jednak start inwestycji będzie lekko opóźniony. Ruszy dopiero w marcu.

Opóźnienie wynika z przedłużającego się kompletowania dokumentacji potrzebnej do ogłoszenia przetargu na wykonawcę. Ten powinien zostać ogłoszony jeszcze w tym roku. Pracownia architektoniczna Kamiński i Bojarowicz, odpowiedzialna za projekt obiektu dostarczyła już do Zarządu Transportu Miejskiego dokumentacje techniczną. ZTM ma także pozwolenie na budowę. Firmy zainteresowane przebudową będą miały około 60 dni na złożenie ofert. - Aktualnie sprawdzamy projekt techniczny. Potrwa to mniej więcej dwa tygodnie. Jeśli po dwóch tygodniach inspektorzy nadzoru poszczególnych branż oraz inżynier kontraktu stwierdzą, że dokumentacja jest kompletna, podpisuje dokument odbioru i od tego momentu możemy ogłaszać przetarg na wykonawcę prac  - mówi Marian Sosnowski, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego.

Pomimo tego, że remont rozpocznie się w marcu, zgodnie z planem dworzec autobusowy zostanie przeniesiony 1 stycznia na Plac Niepodległości przy dworcu kolejowym. - Musimy przenieść jak najszybciej dworzec autobusowy, ponieważ w obecnym budynku są ciągłe awarie instalacji sanitarnej czy elektrycznej. Nie da się tego obiektu użytkować, dlatego podjęliśmy decyzję o całkowitym zamknięciu - dodaje Marian Sosnowski.

Koszt przebudowy dworca to około 40 milionów złotych.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna