online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Przebudowa dworca autobusowego lekko opóźniona
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

Przebudowa dworca autobusowego lekko opóźniona

Kielce / 07 grudnia 2017 / Tekst

Jeszcze w tym miesiącu zostanie ogłoszony przetarg na przebudowę dworca autobusowego w Kielcach, jednak start inwestycji będzie lekko opóźniony. Ruszy dopiero w marcu.

Opóźnienie wynika z przedłużającego się kompletowania dokumentacji potrzebnej do ogłoszenia przetargu na wykonawcę. Ten powinien zostać ogłoszony jeszcze w tym roku. Pracownia architektoniczna Kamiński i Bojarowicz, odpowiedzialna za projekt obiektu dostarczyła już do Zarządu Transportu Miejskiego dokumentacje techniczną. ZTM ma także pozwolenie na budowę. Firmy zainteresowane przebudową będą miały około 60 dni na złożenie ofert. - Aktualnie sprawdzamy projekt techniczny. Potrwa to mniej więcej dwa tygodnie. Jeśli po dwóch tygodniach inspektorzy nadzoru poszczególnych branż oraz inżynier kontraktu stwierdzą, że dokumentacja jest kompletna, podpisuje dokument odbioru i od tego momentu możemy ogłaszać przetarg na wykonawcę prac  - mówi Marian Sosnowski, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego.

Pomimo tego, że remont rozpocznie się w marcu, zgodnie z planem dworzec autobusowy zostanie przeniesiony 1 stycznia na Plac Niepodległości przy dworcu kolejowym. - Musimy przenieść jak najszybciej dworzec autobusowy, ponieważ w obecnym budynku są ciągłe awarie instalacji sanitarnej czy elektrycznej. Nie da się tego obiektu użytkować, dlatego podjęliśmy decyzję o całkowitym zamknięciu - dodaje Marian Sosnowski.

Koszt przebudowy dworca to około 40 milionów złotych.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna