Dąbrowa 750x200

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Promowali zdrowie

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI KIELCE

Promowali zdrowie

Kielce / 22 października 2016 / Tekst

Sport to zdrowie – z teorii na praktykę to znane porzekadło przenieśli uczestnicy Festiwalu Aktywności Senioralnej „Seniorgedon”, którzy wzięli udział między innymi w marszu z kijkami Nordic Walking.

- Nasze wydarzenie ma na celu nie tylko promowanie zdrowego stylu życia, ale też integrację międzypokoleniową. W marszu idą babcie, dziadkowie, wnuki i rodzice i chyba właśnie to jest w nim najpiękniejsze – powiedziała w rozmowie z naszym reporterem Joanna Winiarska ze Stowarzyszenia Projekt Świętokrzyskie, które było organizatorem imprezy.

Inicjatywę chwalili również uczestnicy. – Od dwóch, trzech lat chodzimy z kijkami prawie codziennie wokół stadionu. Chętnie skorzystaliśmy więc z możliwości uczestniczenia w takim marszu – powiedziała nam jedna z uczestniczek.– Mam już ponad 70 lat, ale chętnie maszeruję i cieszę się przy tym dobrym zdrowiem – dodał jej mąż.

Jedną z osób promujących festiwal był europarlamentarzysta Bogdan Wenta. – Spektrum wiekowe było bardzo szerokie. Ludzie zauważyli, że robiąc coś wspólnie z innymi odczuwają z tego działania tym większą radość – ocenił.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęło między innymi Radio eM.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna