Na antenie: Fajna zmiana
Aleksandra Niemczyk i Mateusz Żelazny
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Promowali zdrowie

Na antenie: Fajna zmiana
Aleksandra Niemczyk i Mateusz Żelazny
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

Promowali zdrowie

Kielce / 22 października 2016 / Tekst

Sport to zdrowie – z teorii na praktykę to znane porzekadło przenieśli uczestnicy Festiwalu Aktywności Senioralnej „Seniorgedon”, którzy wzięli udział między innymi w marszu z kijkami Nordic Walking.

- Nasze wydarzenie ma na celu nie tylko promowanie zdrowego stylu życia, ale też integrację międzypokoleniową. W marszu idą babcie, dziadkowie, wnuki i rodzice i chyba właśnie to jest w nim najpiękniejsze – powiedziała w rozmowie z naszym reporterem Joanna Winiarska ze Stowarzyszenia Projekt Świętokrzyskie, które było organizatorem imprezy.

Inicjatywę chwalili również uczestnicy. – Od dwóch, trzech lat chodzimy z kijkami prawie codziennie wokół stadionu. Chętnie skorzystaliśmy więc z możliwości uczestniczenia w takim marszu – powiedziała nam jedna z uczestniczek.– Mam już ponad 70 lat, ale chętnie maszeruję i cieszę się przy tym dobrym zdrowiem – dodał jej mąż.

Jedną z osób promujących festiwal był europarlamentarzysta Bogdan Wenta. – Spektrum wiekowe było bardzo szerokie. Ludzie zauważyli, że robiąc coś wspólnie z innymi odczuwają z tego działania tym większą radość – ocenił.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęło między innymi Radio eM.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

Jeden procent

banner edukacja ekonomiczna