Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Prof. Andrzej Demenko doktorem honorowym Politechniki Świętokrzyskiej

środa, 13 listopada 2019 13:03 / Autor: Radio eM
fot. Marian Wąchała
Radio eM

Profesor Andrzej Demenko jest od dziś w gronie doktorów honorowych Politechniki Świętokrzyskiej. To  wybitny naukowiec zajmujący się elektrotechniką i maszynami elektrycznymi. 

Profesor Andrzej Demenko  jest twórcą szkoły naukowej w dziedzinie komputerowych metod analizy i syntezy pola elektromagnetycznego oraz polowych modeli przetworników elektromagnetycznych. To współautor blisko dwudziestu opracowań nowych wyrobów wdrożonych do produkcji, a wyniki jego prac były wykorzystywane w Instytucie Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej Polskiej Akademii Nauk oraz w wielu instytutach i uczelniach zagranicznych, m.in. w Dortmundzie, Liege i Cambridge.

Nadanie tytułu honoris causa odbyło się w auli Politechniki Świętokrzyskiej. Profesor Andrzej Demenko nie krył wzruszenia. – Trudno mówić mi w tej chwili o sobie. U nas, w środowisku akademickim jest taki zwyczaj, że to inni nas oceniają. Niedługo minie 50 lat, od kiedy zacząłem pracować na uczelni. To nieustanny wysiłek w każdym momencie. Ciągle pracuję, nie mam chwili na zapomnienie o nauce. Po głowie nieustająco chodzą liczne tematy. Praca naukowca polega na ciągłem śledzeniu tego, co dzieje się na świecie i nieustannym myśleniu – mówił profesor Demenko.

Jest on dwudziestym doktorem honorowym Politechniki Świętokrzyskiej.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO