Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

[FOTO] Proces gangu narkotykowego w… filharmonii

czwartek, 24 września 2020 10:43 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

W czwartek w Kielcach ruszył proces gangu oskarżanego o wprowadzanie do obrotu narkotyków. Na ławie oskarżonych znalazło się siedemnaście osób. Proces odbywa się w budynku Filharmonii Świętokrzyskiej.

– Spośród tych osób aż czternaście jest tymczasowo aresztowanych. Każdy ma od jednego do trzech obrońców. W związku z tym proces nie toczy się w budynku Sądu Okręgowego w Kielcach, lecz z uwagi na potrzebę zapewnienia bezpieczeństwa, została wynajęta sala Filharmonii Świętokrzyskiej – tłumaczy Jan Klocek, rzecznik Sądu Okręgowego w Kielcach.

Proces odbywa się w Sali Kameralnej. Zaplanowany jest do marca przyszłego roku, a rozprawy mają być przeprowadzane średnio raz na dwa tygodnie. – To spora dynamika, więc dokładamy staranności, aby wszystko poszło sprawnie. Po rekonesansie doszliśmy do wniosku, że budynek Filharmonii będzie najlepszym na miejsce procesu. Sala nie ma okien i przestrzeni otwartych. Obiekt jest wyposażony w odrębne wejścia i rampę, co umożliwia bezpieczne doprowadzenie oskarżonych na miejsce – dodaje Jan Klocek.

Śledztwo w sprawie prowadzone jest od dwóch lat. Grupa oskarżana jest o dystrybucję ponad stu kilogramów amfetaminy, stu tysięcy tabletek ekstazy i 250 kilogramów marihuany.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO