Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Władze miasta w sprawie inwestycji na Jurajskiej

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI KIELCE

Władze miasta w sprawie inwestycji na Jurajskiej

Kielce / 25 października 2018 / Tekst

Władze miasta odpierają zarzuty w sprawie nowej inwestycji mieszkaniowej przy ul. Jurajskiej. Winę za problemy mieszkańców zrzucają na nieuczciwego dewelopera.

Przypomnijmy, że wydział architektury i budownictwa w ratuszu nie wydał zaświadczeń o samodzielności dla 90 mieszkań, które powstały w ramach inwestycji firmy MRK Polska. W związku z tym lokatorzy nie mogą sfinalizować umów o kredyt mieszkaniowy oraz założyć ksiąg wieczystych. Urząd Miasta tłumaczy, że nie może wydać zaświadczeń, ponieważ deweloper otrzymał pozwolenie na budowę dla jednego bloku, a nie dla czterech budynków, przy których nadal trwa budowa. - Tu nie ma żadnej wątpliwości, że cały problem został stworzony przez nieuczciwość dewelopera. Nie powiedział prawdy ludziom w swojej ofercie. Sprawą zajmuje się już prokuratura - informuje prezydent Kielc, Wojciech Lubawski.

Miasto nie zmieniło zdania nawet po tym, gdy Samorządowe Kolegium Odwoławcze nakazało urzędnikom wydać zaświadczenia. Sprawa trafiła także do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. - SKO podjęła decyzję niezgodną z prawem. Dotyczyła ona obowiązku wydania zaświadczeń o samodzielności lokali, gdzie nie zostały spełnione fundamentalne warunki. Sąd Administracyjny podjął decyzję o bezczynności urzędu w stosunku do decyzji SKO. Niektórzy mówią na skróty, że nakazał nam wydać zaświadczenia, ale to nie jest prawda.  Skierowaliśmy już  wniosek o kasację wyroku do Naczelnego Sądu Administracyjnego, ale tutaj trzeba czekać nawet do trzech lat na wyrok - dodaje Lubawski.

Wobec tego miasto wydało zaświadczenia dla 10 lokali. Jednak jak informują władze miasta niewiele to da, a jedynym rozwiązaniem jest zakończenie budowy lub utworzenie wspólnoty mieszkaniowej. Wygląda na to, że sprawa jest patowa, a deweloper również złożył zawiadomienie do prokuratury na postępowanie urzędników.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna