Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Prezydent Wenta powołał nowych dyrektorów KCK, MBP i MOSiR

środa, 23 października 2019 14:14 / Autor: Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Augustyna Nowacka, Anna Żmudzińska i Przemysław Chmiel to nowi dyrektorzy Kieleckiego Centrum Kultury, Miejskiej Biblioteki Publicznej i Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kielcach. Wszyscy zostali powołani na swoje stanowiska przez prezydenta Bogdana Wentę.

- Zgodnie z zapowiedzią prezydenta, zostały dzisiaj rozstrzygnięte konkursy na stanowiska dyrektorów trzech jednostek organizacyjnych miasta Kielce. W wyniku zakończonego naboru dyrektorem Kieleckiego Centrum Kultury została Augustyna Nowacka, Miejskiej Biblioteki Publicznej Anna Żmudzińska, zaś Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kielcach Przemysław Chmiel. Jest to efekt naboru i rozmów kwalifikacyjnych, po których komisje rekrutacyjne w przypadku każdego konkursu rekomendowały osoby prezydentowi Wencie i na podstawie tych rekomendacji podjął on decyzję o stanowiskach dyrektorskich - informuje Tomasz Porębski, rzecznik prasowy prezydenta.

Augustyna Nowacka pracowała w Wojewódzkim Domu Kultury, Anna Żmudzińska, była dotychczasowym dyrektorem gminnej biblioteki w Samsonowie, a Przemysław Chmiel kandydował na miejskiego radnego z listy SLD.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO