Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Praktyki w Chinach dla kielczan

poniedziałek, 17 czerwca 2019 11:44 / Autor: Weronika Grela
Weronika Grela

Na praktyki do Chin wyjadą studenci Politechniki Świętokrzyskiej, którzy zostali laureatami konkursu „Seeds for the Future”. Polegał on na napisaniu referatu na temat dotyczący informatyki. Zwycięzcy przez dwa tygodnie będą zdobywać doświadczenie w siedzibie firmy Huawei w Shenzhen.

Dziewięciu studentów z Polski, a w tym dwóch z kieleckiej uczelni, pojedzie na dwutygodniowe praktyki do Chin. Laureatem jest Bartłomiej Pyk, który napisał pracę konkursową na temat „Big Data – szanse, wyzwania, zagrożenia” oraz Przemysław Pyk za referat „Sztuczna inteligencja – zastosowania bliskie społeczeństwu”. – Wziąłem udział w konkursie, ponieważ chciałem spróbować czegoś nowego, zobaczyć, czy uda mi się zdobyć doświadczenie i wyjechać do Państwa Środka. Mam nadzieję, że po wyjeździe zostaną nam pozytywne wspomnienia – mówi Przemysław Pyk, student drugiego roku informatyki.

Do konkursu mogli przystąpić studenci telekomunikacji, informatyki i elektroniki studiów stacjonarnych i niestacjonarnych, pierwszego i drugiego stopnia, a także podyplomowych oraz doktoranckich. – Do konkursu zgłosiłem się już po raz drugi. Pierwszy raz był dwa lata temu i niestety, nie udało mi się wygrać wyjazdu. W tym roku praca była napisana o wiele lepiej, dlatego udało się osiągnąć cel – mówi Bartłomiej Pyk, student pierwszego roku drugiego stopnia informatyki.

Informatyka to kierunek, którym bracia interesują się już od dłuższego czasu. – Informatyki zacząłem uczyć się już w liceum, tam też nauczyciel zachęcał nas do pogłębiania tematów z nią związanych. Poza tym bardzo interesowała mnie elektronika, więc połączyłem te dwie pasje – dodaje starszy z braci. - To jest ten kierunek, któremu od zawsze chciałem poświęcić swój czas i zainteresowanie – podkreśla Przemysław Pyk.

Laureaci konkursu „Seeds for the Future” wyjadą do Chin na przełomie sierpnia i września.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO