Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Praca dla młodych. Akcja „Lato z OHP”

środa, 22 lipca 2020 11:16 / Autor: Adrianna Linertowicz
Adrianna Linertowicz

W ramach plenerowej akcji „Lato z OHP” uczniowie i studenci w wieku od 18 do 25 lat będą mogli zapoznać się z ofertami pracy i skorzystać z profesjonalnego poradnictwa zawodowego. Na wydarzenie zaprasza Świętokrzyska Wojewódzka Komenda OHP w Kielcach.

– W czasie trwania akcji młodzież zainteresowana dalszym kształceniem się i praktyczną nauką zawodu będzie mogła porozmawiać z kadrą wychowawczą, a także uzyskać poradę od profesjonalnych doradców zawodowych i pośredników pracy. Uzyska też pomoc w przygotowaniu się do rozmowy kwalifikacyjnej czy w pisaniu swojego CV. To dobra okazja do zdobycia pierwszego doświadczenia zawodowego, jak i podniesienia swoich kwalifikacji. Na tę chwilę mamy około 180 miejsc pracy – mówi Anna Kozłowska-Bidas, rzecznik prasowy Świętokrzyskiej Wojewódzkiej Komendy Ochotniczych Hufców Pracy w Kielcach. 

Najczęściej pojawiającymi się ofertami pracy są m.in. pracownik polowy przy zbiorze warzyw i owoców, pracownik inwentaryzacji, pracownik wykładający towar w marketach czy telefoniczny doradca klienta. Obecnie istnieje także duże zapotrzebowanie na pracowników w takich branżach, jak handel czy gastronomia, co wiąże się z sezonem urlopowym.

Plenerowa akcja „Lato z OHP” odbędzie się 28 lipca na Placu Artystów w godz. 11:00-14:00.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO