Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Poznaliśmy Anioły Nadziei. Wielka gala kampanii na rzecz hospicjum

piątek, 07 czerwca 2019 16:53 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

Ksiądz Jan Iłczyk oraz Monika Adamska zostali uhonorowani nagrodą „Anioł Nadziei z Żonkilem” przyznawanej w ramach akcji „Pola Nadziei” przez wolontariuszy Caritas. W trakcie uroczystej gali wręczono także wyróżnienia oraz podziękowania dla szkół za zaangażowanie w pomoc kieleckiemu hospicjum.

Jak podkreślają organizatorzy kampanii, była ona niezwykle udana. – Zebraliśmy znaczną kwotę, bo ponad 120 tysięcy złotych. Wiele inicjatyw zostało podjętych oddolnie. Szkoły, grupy wolontariuszy zgłaszały się do nas, organizując koncert, czy turniej piłkarski. Zorganizowano akcję  walentynkową, podczas której wolontariusze rozdawali serca z piernika. Pokazało to potencjał osób, którym bliska jest idea hospicyjna i to jak wiele mamy przyjaciół – mówi ksiądz Krzysztof Banasik, wicedyrektor Caritas Diecezji Kieleckiej.  – Pomogło nam bardzo dużo osób, którzy nas wspierali. Chcemy uroczyście podziękować wszystkim i wręczyć specjalne wyróżnienia. Cieszy nas to, że poruszyliśmy wiele serc – dodaje Anita Grzesik, koordynator wolontariatu hospicyjnego.

Kulminacyjnym punktem gali było wręczenie nagród „Anioł Nadziei z Żonkilem”. W tym roku odebrali je ksiądz Jan Iłczyk, proboszcz parafii pw. św. Józefa Opiekuna w Kielcach za wieloletnią przychylność okazywaną akcji oraz Monika Adamska, nauczyciel z VII LO im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach za organizację koncertu charytatywnego, wspieranie zbiórek i włączenie do tej inicjatywy młodzieży szkolnej. – To nagroda dla wszystkich wolontariuszy zaangażowanych w kampanię – mówiła Monika Adamska.

Dwa specjalne wyróżnienia odebrało Rejonowe Przedsiębiorstwo Zieleni i Usług Komunalnych za przygotowanie rabaty żonkilowej oraz Joanna Białogońska za udział w zbiórkach i całoroczną pomoc w trakcie kampanii. Przyznano także nagrody w czterech konkursach artystycznych oraz  wręczono podziękowania dla 44 szkół z naszej diecezji. – Jedno z piękniejszych przesłań Ewangelii wypisane w błogosławieństwach mówi „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”. Żyjemy w świecie nowych wyzwań, ale potrzeby wciąż istnieją. Wypada tylko pogratulować tym, którzy podejmują to wyzwanie i pomagają innym – mówił do zgromadzonych biskup kielecki Jan Piotrowski. Wolontariusze złożyli także na ręce Anity Grzesik specjalne podziękowania za koordynację kampanii „Pola Nadziei”.

W uroczystości wzięli udział również senator Krzysztof Słoń oraz wicemarszałek województwa świętokrzyskiego Renata Janik.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO