Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 45.

MIASTO

Pomogliśmy z Caritas

piątek, 29 marca 2013 10:14 / Autor:

Tysiąc paczek żywności na świąteczne stoły darowali mieszkańcy diecezji kieleckiej podczas zbiórki prowadzonej przed Wielkanocą przez Caritas. Ale nie tylko w ten sposób połączyliśmy wielkopostne wyrzeczenia ze wsparciem potrzebujących.

Caritas namawiała w tym czasie również do jałmużny na rzecz bardziej potrzebujących członków naszych parafii oraz do zorganizowania wakacji dzieciom z biednych rodzin, do czego mogliśmy się dołożyć, wkładając do święconki cukrowego baranka kupionego u swojego proboszcza. - Podsumować możemy jak na razie tylko przedświąteczną zbiórkę żywności, która była prowadzona ósmego i dziewiątego marca w sześćdziesięciu sklepach regionu. Wrzuciliśmy do koszy wolontariuszy ok. 10 ton produktów – mówi ks. Krzysztof Banasik, wicedyrektor kieleckiej Caritas. – W sumie około tysiąca paczek trafiło do potrzebujących; część także dla bezdomnych podczas śniadania organizowanego w Wielką Sobotę w Wojewódzkim Domu Kultury.

Tymczasem trwa jeszcze akcja „jałmużna wielkopostna”. – Zachęcaliśmy, żeby przez cały post gromadzić pieniądze z drobnych wyrzeczeń do tekturowych skarbonek, które trafiły do parafii – mówi ks. Banasik. – Ta akcja ma też wymiar nie tyle materialny, co wychowawczy, to jest uwrażliwianie na potrzeby innych i umiejętność dzielenia się. Zwieńczenie akcji dokona się w Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Zebrane ofiary zostaną rozdysponowane na potrzeby parafii. Skarbonek było w sumie 35 tysięcy. Niewiele mniej, bo 21 tysięcy cukrowych baranków trafiło także do kościołów, by za pieniądze z ich sprzedaży pomóc najbiedniejszym dzieciom. – Baranek jest symbolem Chrystusa Zmartwychwstałego i w tym wypadku wyrazem naszej postawy otwartości na potrzeby innych, ponieważ ofiary z tej akcji przeznaczymy głównie na kolonie charytatywne dla dzieci z rodzin dysfunkcyjnych i ubogich – dodaje ks. Banasik.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO