Na antenie: Lato wszędzie!
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Pomnik Gosiewskiego stanie przy ul. Warszawskiej w Kielcach

Na antenie: Lato wszędzie!
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

Pomnik Gosiewskiego stanie przy ul. Warszawskiej w Kielcach

11 lipca 2018 / Tekst

Kielecki pomnik Przemysława Gosiewskiego stanie prawdopodobnie przed "Przystankiem Historia" IPN przy ulicy Warszawskiej. O zgodę na budowę monumentu w tym miejscu wystąpił do prezydenta Kielc senator PiS Krzysztof Słoń, przewodniczący komitetu społecznego budowy pomnika.

 

Trwają prace przygotowujące projekt uchwały i zostanie on przedstawiony na najbliższym posiedzeniu Rady Miasta. - Mam nadzieję, że będzie zgoda radnych na taką właśnie lokalizację pomnika. Tym bardziej, że przy przekazywaniu informacji o planach budowy pomnika Przemysława Gosiewskiego nie budziło to kontrowersji i w atmosferze konsensusu było przyjmowane - mówił  Senator PiS Krzysztof Słoń.

Pomnik będzie przedstawiał przemawiającego Przemysława Gosiewskiego stojącego na mównicy z orłem. Monument będzie wykonany prawdopodobnie ze świętokrzyskiego kamienia, jednak postać premiera zostanie odlana z brązu.

Długo trwały dyskusje na temat miejsca, w którym powstanie pomnik Gosiewskiego. - To miejsce zostało wybrane po analizie innych, na przykład przy dworcu, przy ulicy Gosiewskiego, przy skrzyżowaniu ulic Ogrodowej i Paderewskiego oraz okolic ul. Leśnej i skwerku przy dawnym Biurze Wystaw Artystycznych - dodał senator PiS.

Nadal jednak trwa zbiórka funduszy na budowę monumentu upamiętniającego Przemysława Gosiewskiego. Chętne osoby mogą wpłacić pieniądze na  konto Społecznego Komitetu Budowy Pomnika Przemysława Gosiewskiego w Kielcach.

Pomnik stanie przy ulicy Warszawskiej najwcześniej jesienią.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna