Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Politechnika Świętokrzyska z dofinansowaniem

piątek, 16 lutego 2018 12:56 / Autor: Jakub Nogaj
Jakub Nogaj

W ramach projektu „Politechnika Świętokrzyska nowoczesną uczelnią w europejskiej przestrzeni gospodarczej”, uczelnia otrzymała ponad 7 milionów złotych dofinansowania. Celem tej inicjatywy jest podniesienie jakości kształcenia w kontekście potrzeb rynku pracy oraz zwiększenie efektywności funkcjonowania placówki.

- W zakresie tego projektu uruchomimy cztery nowe kierunki, takie jak: modelowanie informacji o budynku, inżynieria proekologiczna, teleinformatyka oraz komputerowe systemy sterowania i pomiarów – mówił rektor Politechniki Świętokrzyskiej, Wiesław Trąmpczyński.

Uczelnia skorzystała z drugiego konkursu, dedykowanego do placówek kształcących co najmniej 200 studentów oraz posiadających ocenę parametryczną B. Budżet projektu wyniósł 250 milionów, z których prócz Politechniki Świętokrzyskiej, skorzystało jeszcze 27 uczelni Adresatami dofinansowania są studenci PŚK i nauczyciele akademiccy.

- Program został tak skonstruowany, aby mniejsze uczelnie oraz te regionalne, nie musiały konkurować o środki finansowe z tymi większymi – wyjaśniała doradca wicepremiera, Renata Janik.

Rozwój Politechniki Świętokrzyskiej, to także ważny determinant w zakresie funkcjonowania województwa. Poprzez poszerzanie ofert dla studentów, jest większa szansa, że nie będą oni wyjeżdżać do innych miast w celach rozwojowych, tylko zostaną w Kielcach, mając możliwość realizowania swoich planów na miejscu.

- Te środki będą się wpisywać w strategię rozwoju województwa świętokrzyskiego. Mamy ogromną nadzieję, że w Kielcach powstanie Główny Urząd Miar i Wag. Jako parlamentarzyści, czynimy starania w tym kierunku – podkreślał poseł na sejm RP, Michał Cieślak.

W funkcjonowaniu uczelni, ważną rolę odgrywa organizacja i sprawna komunikacja ze studentami. Stąd, dofinansowanie obejmie również dział administracji oraz kadrę, która jest bardzo ważna w strukturze całej Politechniki Świętokrzyskiej.

- Projekt jest ukierunkowany nie tylko na wspomaganie studentów i nauczycieli akademickich. W tej społeczności akademickiej jest miejsce dla administracji, która stanowi łącznik między studentami a uczelnią ale również wieloma procesami steruje – dodał czuwający nad programem, Grzegorz Słoń.

Łączny budżet projektu, to 7,6 mln zł.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO