Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Politechnika Świętokrzyska rozpoczęła rekrutację studentów

poniedziałek, 25 maja 2020 11:03 / Autor: Weronika Kępa
Weronika Kępa

Od poniedziałku, 25 maja, maturzyści mogą rejestrować się w systemie internetowym Politechniki Świętokrzyskiej. Dla przyszłych studentów uniwersytet przygotował aż cztery nowe kierunki kształcenia: elektromobilność, inżynieria środków transportu, informatyka przemysłowa oraz teleinformatyka.

- Uruchomienie nowych kierunków studiów poprzedziły konsultacje z przedsiębiorcami i ekspertami od rynku pracy - podkreśla prof. Artur Maciąg, prorektor ds. studenckich i dydaktyki Politechniki Świętokrzyskiej. - Aktualnie obserwujemy duże zmiany w gospodarce, o dobrą posadę będzie trudniej. Jestem przekonany, że umiejętności i wiedza, które zdobędą studenci w trakcie nauki, zwiększą ich szanse na rynku pracy i otworzą drzwi do zawodowej kariery.

Mimo licznych sukcesów studentów Politechniki Świętokrzyskiej i wysokiego prezentowanego przez nich poziomu, władze uczelni postanowiły nie zwalniać tempa. Powstający CENWIS, GUM, a także obiekt sportowy dają wiele nowych możliwości.

W tym roku żacy będą mieli do wyboru łącznie aż 21 kierunków studiów. Wśród nowości znalazła się inżynieria środków transportu, informatyka przemysłowa, elektromobilność, a także teleinformatyka.

Zasady rekrutacji są podobne do tych z lat ubiegłych. Zasadnicze zmiany dotyczą głównie harmonogramu i wynikają z ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa.

Rekrutacja podstawowa potrwa do 16 sierpnia, z kolei rekrutacja uzupełniająca odbędzie się we wrześniu. Wszyscy chętni, w tym również osoby zdające maturę poprawkową, będą mogli wziąć udział także w rekrutacji dodatkowej, która odbędzie się na początku października.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO