Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

"Podziel się kroplą" i zyskaj butelkę filtrującą od Dafi!

czwartek, 23 lipca 2020 10:57 / Autor: Marzena Rygiel
Marzena Rygiel

Formaster Group włącza się w organizację akcji poboru krwi. Pierwsze 500 osób, które od 27 do 31 lipca odda krew w Kieleckim Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, marka Dafi przekaże butelki filtrujące.

Krew jest niezwykle cenna. Nie da się jej wyprodukować, ani zastąpić innym płynem czy środkami farmaceutycznymi. Wakacje są czasem szczególnego zapotrzebowania na nią.

 – To okres, kiedy jest więcej wypadków, sytuacji, które wymagają pilnych zabiegów chirurgicznych czy przetoczenia krwi. Nie możemy zapomnieć o przewlekle chorych, którzy nieustannie jej potrzebują – mówi Wojciech Markiewicz, specjalista laboratoryjnej transfuzjologii medycznej Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach. – Nie chcemy i nie możemy dopuścić do sytuacji, w której będziemy dysponować wyłącznie rezerwami. Ważne są wszystkie grupy krwi – uzupełnia.  

Przedstawiciele marki Dafi, zdając sobie sprawę z utrudnionego pozyskania krwi w okresie wakacyjnym, już od dawna skutecznie wspierają akcje, organizowane przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Butelka filtrująca nie bez przyczyny stała się  też symbolem akcji ,,Podziel się kroplą”.

– Ludzkie życie jest niezwykle cenne i musimy budować świadomość, że w bardzo prosty sposób możemy je uratować – mówi Maciej Bursztein, dyrektor do spraw rozwoju oraz członek zarządu Formaster Group, właściciela marki Dafi. – Krew, podobnie jak woda, jest wyjątkowa i niezbędna do funkcjonowania, życia. Poprzez przekazanie butelek filtrujących chcemy zachęcić mieszkańców Kielc i okolic do podzielenia się „kroplą krwi”. Mamy nadzieję, że ta dodatkowa motywacja przyczyni się do sukcesu akcji – dodaje.

Oddawanie krwi jest całkowicie bezpieczne dla zdrowia dawcy. Odbywa się w sterylnych warunkach i dokonuje go profesjonalny personel medyczny za pomocą sprzętu jednorazowego użytku. Krew mogą oddać zdrowe osoby w wieku od 18 do 65 lat, ważące co najmniej 50 kilogramów.

Podziel się kroplą krwi

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO