Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Podkarczówka ma nowe boisko

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI KIELCE

Podkarczówka ma nowe boisko

Kielce / 11 października 2018 / Tekst

Przy ulicy Kalcytowej w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 31 uroczyście otwarto mini boisko, które zostało wykonane w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Prezydent Kielc Wojciech Lubawski podkreślił, że budowa boisk jest konieczna, aby dawać młodzieży możliwość rozwoju. -Obserwujemy, że inwestycje spotkały się z zainteresowaniem dzieci i młodzieży. Na dwóch boiskach, które zostały już oddane do użytku, młodzi sportowcy zapisują się w kolejce, żeby móc z nich korzystać. Jeżeli dalej będę prezydentem, to nadal będę takie inwestycje wdrażał w życie. Z mojej oceny wynika, że powinno powstać jeszcze 10 takich kompleksów, aby zaspokoić potrzeby młodzieży - zadeklarował prezydent Lubawski.

Grażyna Gromiec dyrektor Przedszkola nr 14 w Kielcach dodała, że do tej pory w okolicy placówki nie było żadnego boiska zewnętrznego, z którego mogliby korzystać uczniowie. -Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że wreszcie przy szkole podstawowej i przedszkolu został wybudowany tak nowoczesny kompleks - dodała dyrektor Gromiec.

W ramach Budżetu Obywatelskiego zostało wybudowanych pięć boisk. Dwa z nich czekają na otwarcie. Jedno na Szydłówku, przy Szkole Podstawowej nr 27, a kolejne przy ulicy Chęcińskiej.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna