Dąbrowa 750x200

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Podkarczówka ma nowe boisko

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI KIELCE

Podkarczówka ma nowe boisko

Kielce / 11 października 2018 / Tekst

Przy ulicy Kalcytowej w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 31 uroczyście otwarto mini boisko, które zostało wykonane w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Prezydent Kielc Wojciech Lubawski podkreślił, że budowa boisk jest konieczna, aby dawać młodzieży możliwość rozwoju. -Obserwujemy, że inwestycje spotkały się z zainteresowaniem dzieci i młodzieży. Na dwóch boiskach, które zostały już oddane do użytku, młodzi sportowcy zapisują się w kolejce, żeby móc z nich korzystać. Jeżeli dalej będę prezydentem, to nadal będę takie inwestycje wdrażał w życie. Z mojej oceny wynika, że powinno powstać jeszcze 10 takich kompleksów, aby zaspokoić potrzeby młodzieży - zadeklarował prezydent Lubawski.

Grażyna Gromiec dyrektor Przedszkola nr 14 w Kielcach dodała, że do tej pory w okolicy placówki nie było żadnego boiska zewnętrznego, z którego mogliby korzystać uczniowie. -Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że wreszcie przy szkole podstawowej i przedszkolu został wybudowany tak nowoczesny kompleks - dodała dyrektor Gromiec.

W ramach Budżetu Obywatelskiego zostało wybudowanych pięć boisk. Dwa z nich czekają na otwarcie. Jedno na Szydłówku, przy Szkole Podstawowej nr 27, a kolejne przy ulicy Chęcińskiej.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna