Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

[FOTO] PiS chce przemalować województwo i stoi murem za Lubawskim

sobota, 13 października 2018 15:18 / Autor: Piotr Natkaniec
Piotr Natkaniec

- Są przed nami dwa zadania. Pierwsze to kolejna kadencja prezydenta Lubawskiego w Kielcach, a drugie to odsunięcie Polskiego Stronnictwa Ludowego od władzy w sejmiku - mówił na świętokrzyskiej konwencji Prawa i Sprawiedliwości, prezes Jarosław Kaczyński.

Spotkanie sympatyków partii rządzącej odbyło się w Targach Kielce. Do Kielc oprócz prezesa PiS przyjechał także premier Mateusz Morawiecki oraz wicemarszałek Sejmu, Beata Mazurek. Konwencję zaczęto od wystąpienia Jarosława Kaczyńskiego. - Ziemia świętokrzyska wymaga energii i siły. Kiedy tutaj stoję nie mogę nie wspomnieć osoby Przemysława Gosiewskiego. On miał na tyle dużo energii, że zdołał przemalować to województwo z czerwonego na niebieskie. Teraz my musimy je przemalować z zielonego na niebieski- Kaczyński nawiązał do przeszłych rządów Sojuszu Lewicy Demokratycznej oraz obecnych Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Prezes PiS mocno wsparł prezydenta Kielc, Wojciecha Lubawskiego. - Pan prezydent zrobił bardzo wiele na niełatwym terenie, bo przecież ten region nie jest zamożny. Udało się odbudować Targi Kielce, stworzył najlepszy park technologiczny w kraju, budowane jest Centrum Kształcenia Praktycznego, Kielce mają ogromne sukcesy w dziedzinie medycy - wymieniał Kaczyński, dodając, że Lubawski to dobry włodarz stawiający na rodzinę, która także w programie PiS jest bardzo ważna. Targi, Park Technologiczny.

Jako drugi na scenie pojawił się Lubawski, który podziękował za wsparcie. - Dziś startuje siedmiu kandydatów, a ja mam wielki zaszczyt być jedynym kandydatem prawicy. Przez ostatnie trzy lata czułem się cząstką władzy i wiem, że kiedy wygram będę mógł ją godnie reprezentować - mówił włodarz miasta.

Lubawski nawiązał także do przyjmowania imigrantów przez Polskę. - Rok temu spotkałem się z samorządowcami z innych miast. Prosili, żebym podpisał deklarację o przyjmowaniu imigrantów. Powiedziałem, że dobrze, ale najpierw oczekuje odpowiedzi na dwa pytania. Pierwsze  to gdzie jest granic przyjmowa? 5, 10, 200 milionów?", drugie to: mówicie, że to działalność humanitarna, to dlaczego wspieracie młodych silnych, bogatych  mężczyzn, a zostawiliście słabych, których nikt nie wspiera? To jest humanitaryzm? Nie odpowiedzieli, nie podpisałem - mówił prezydent Kielc.

Z kolei Mateusz Morawiecki wymienił pięć zadań, które mają rozwinąć gospodarczo region świętokrzyski. - To budowa drogi S74, na którą nie było wcześniej pieniędzy, a my je znaleźliśmy. To drogi lokalne i nasz gigantyczny ogólnopolski program na inwestycje warte 6,5 miliarda złotych. To w końcu budowa kampusu laboratoryjnego Głównego Urzędu Miar w Kielcach czy dodatkowe środki w programy medyczne - wyliczał premier.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO