Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Piknik rodzinny z okazji „Dnia bez samochodu”

sobota, 19 września 2015 17:05 / Autor: Damian Wysocki
Damian Wysocki

W sobotnie popołudnie na kieleckim Rynku odbył się piknik rodzinny zorganizowany przez Zarząd Transportu Miejskiego. Happening był jednym z elementów „Dnia bez samochodu”, organizowanego w ramach „Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu”.

Wiele atrakcji czekało na przybyłych na kielecki Rynek tuż po godzinie 13. Organizatorzy przygotowali całą moc atrakcji – szczególnie dla najmłodszych. W programie znalazły się m.in. pokazy i nauka iluzji, eksperymenty naukowe, występy wokalne dzieci i młodzieży. Umiejętności akrobacyjnej jazdy na rowerze prezentował Mateusz Kowalczyk.

Swoje stanowiska na Rynku miały także Policja, Straż Miejska oraz Inspekcja Transportu Drogowego. Każda z wcześniej wspomnianych instytucji przygotowała wiele atrakcji. Dzieci mogły sprawdzić znajomość przepisów drogowych poruszając się po specjalnie zbudowanym torze, spora liczba najmłodszych korzystała z stymulatora jazdy samochodem, a najbardziej odważni pokonywali tor złożony z pachołków w alkogoglach – które imitują to co widzi pijany kierowca.

Przypominamy, że we wtorek w związku z obchodami  „Światowego Dnia  bez Samochodu” za okazaniem dowodu rejestracyjnego będzie możliwy bezpłatny przejazd autobusami komunikacji miejskiej w Kielcach. Na  jeden dowód  rejestracyjny może podróżować tyle osób na ile jest zarejestrowany samochód lub inny pojazd (nie dotyczy pojazdów typu bus i autobus).

Zdjęcia z dzisiejszego pikniku dostępne są TUTAJ.   

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO