Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Pijany pędził przez Sienkiewicza. Usłyszał zarzuty

poniedziałek, 03 sierpnia 2020 12:23 / Autor: Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Przypomnijmy, że do niebezpiecznego zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę. Tuż po północy, mężczyzna kierujący seatem wjechał z dużą prędkością w ulicę Sienkiewicza i rozbił auto o latarnię w pobliżu ul. Leśnej.

Kierowca został zauważony przez patrol straży miejskiej.

- Funkcjonariusze zobaczyli jadący deptakiem samochód, bez włączonych świateł. Kierowca zignorował sygnały nakazujące zatrzymanie się. Jego ucieczka nie trwała długo, po chwili uderzył w latarnię i donicę i rozbił auto – relacjonuje Karol Macek z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

21-latek z powiatu staszowskiego „wydmuchał” prawie 2.7 promila. Najprawdopodobniej nie miał także ważnego prawa jazdy.

- Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał już zarzuty niezatrzymania się do kontroli i kierowania w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do pięciu lat więzienia, został objęty dozorem policyjnym, musi wpłacić poręcznie majątkowe i ma zakaz opuszczania kraju – dodaje Karol Macek.

Czy w związku z tak niebezpiecznym incydentem miasto zamierza wdrażać ograniczenia w ruchu w centrum ?

- W najbliższym tygodniu odbędzie sie spotkanie, zaplanowane już od co najmniej dwóch tygodni, dotyczące organizacji ruchu i komunikacji w centrum miasta. Będziemy poruszać na nim między innymi wątek  ulicy Sienkiewicza - sugestia menedżera centrum Kielc jest taka, by zamontować na deptaku wysuwane słupki – informuje Tomasz Porębski, rzecznik prezydenta Kielc.

O rozwiązaniu tej kwestii będziemy informować wkrótce.

pijany

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO