Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Piąty z rzędu, dziesiąty w historii. Vive Targi z Pucharem Polski!

poniedziałek, 15 kwietnia 2013 09:34 / Autor: Maciej
Maciej

Kielczanie w niedzielę zainkasowali pierwsze w tym sezonie trofeum. Podopieczni Bogdana Wenty w finałowym starciu Pucharu Polski ograli Wisłę Płock 28:27 (14:12).

Vive Targi w półfinale tych prestiżowych rozgrywek pewnie pokonali Chrobry Głogów i zakwalifikowali się do finału. Tam na zespól Wenty czekała już Wisła Płock, która pokonała wcześniej ekipę Azotów Puławy.

Vive Targi w finale nie miały łatwej przeprawy, ale ostatecznie pokonały płocczan jedną bramką. Kielczanie tym samym zdobyli to trofeum po raz dziesiąty w swojej historii, a także piąty raz z rzędu. Graczem turnieju wybrano Urosa Zormana.

– Z naszej strony mogło być więcej agresywności – tłumaczy Bogdan Wenta dla portalu www.cksport.pl. – W ataku skrzydłowi byli strasznie nieskuteczni, w pierwszej połowie nie rzucili żadnej bramki. Po przerwie niezłą zmianę dał Mateusz Jachlewski. Wspólnie z trenerem Płocka, na gorąco doszliśmy do wniosku, że wszyscy mieliśmy lekkie problemy z decyzjami. Były emocje. Na szczęście mamy już pierwszy tytuł. To zdejmuje z nas trochę ciężar i możemy się skupić na Lidze Mistrzów.

Kielczanie pierwszy mecz w ramach 1/4 finału elitarnych europejskich rozgrywek rozegrają już w najbliższą niedzielę. Vive Targi tego dnia zmierzą się na wyjeździe z Metalurgiem Skopje.

 

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO