Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Ośrodek Historii i Tradycji Politechniki Świętokrzyskiej juz otwarty

środa, 25 maja 2016 15:25 / Autor: Piotr Wójcik
Piotr Wójcik

Politechnika Świętokrzyska wzbogaciła się o Ośrodek Historii i Tradycji. Prezentowane są tam najważniejsze fakty z ponad 50 lat istnienia uczelni, a także symbole z nią związane.

Ośrodek Historii i Tradycji Politechniki Świętokrzyskiej powstał w gmachu Rektoratu i Biblioteki Głównej oddanym do użytku w 2004 roku. Już wtedy zrodziła się idea zorganizowania w nim miejsca pamięci o tradycji uczelni. Mówi rektor Politechniki Świętokrzyskiej profesor Stanisław Adamczak.

Ośrodek składa się z dwóch przechodnich pomieszczeń. Zaprezentowane w nich zostały między innymi zdjęcia dokumentujące ważne wydarzenia z życia Politechniki, kluczowe akty prawne, a także dokumenty związane z historią kształcenia oraz symboliką i tradycją, do której odwołuje się uczelnia.

Wśród eksponatów znalazły się też między innymi otrzymane przez uczelnię statuetki, płaskorzeźba prezentująca Stanisława Staszica czy kopia relikwiarza ze Świętego Krzyża. Za zorganizowanie Ośrodka Historii i Tradycji była odpowiedzialna pracująca na Politechnice Świętokrzyskiej architekt mgr. inż. Agnieszka Sępioł.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO