Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

[FOTO] Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Kielc

poniedziałek, 06 stycznia 2020 15:20 / Autor: Wiktor Żelazny
Wiktor Żelazny

Kacper, Melchior, Baltazar, a także czwarty, spóźniony król, przemaszerowali dzisiaj w barwnym orszaku ulicami Kielc z okazji uroczystości Trzech Króli. Pochodowi towarzyszyło setki kielczan, którzy wspólnie idąc śpiewali najsłynniejsze polskie kolędy.

- Czuję się bardzo wyróżniony mogąc się w cielić w postać jednego z czterech króli. To ogromny zaszczyt dla nas wszystkich czterech - mówił pułkownik Jarosław Olisak, odgrywający rolę Króla Kacpra.

Barwny korowód zaczął się formować od godziny 12 na placu przed Wojewódzkim Domem Kultury. Punktualnie o godzinie 12.30 zgromadzeni przemaszerowali ulicami ks. Piotra Ściegiennego oraz Jana Pawła II pod kielecką bazylikę katedralną, śpiewając wspólnie kolędy. 

- Jest to bardzo fajne wydarzenie. Wybieraliśmy się do Krakowa, jednak stwierdziliśmy, że zostaniemy w Kielcach, będziemy wspierać nasz lokalny pochód i nie żałujemy swojej decyzji – mówiła pani Beata, która szła w pochodzie wraz z mężem.

W rolę tegorocznych króli wcielili się pułkownicy Jarosław Molisak z Wojskowego Sztabu Wojskowego i Grzegorz Motak, dowódca świętokrzyskich Terytorialsów oraz dyrektor TVP3 Kielce – Przemysław Predygier. Czwartym królem, który spotkał Pana Jezusa dopiero podczas drogi krzyżowej, był Marcin Adamczak. Królowie podróżowali na odtworzonym papamobile z pierwszej wizyty św. Jana Pawła II w Polsce.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO