Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Ogród Botaniczny zaprasza do obejrzenia kolekcji roślinnych

wtorek, 11 sierpnia 2020 13:32 / Autor: Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Jedną z chętnie odwiedzanych atrakcji naszego miasta jest Ogród Botaniczny, a słoneczna pogoda sprawia, że gości kompleksu przybywa. Kilka dni temu liczba osób, które przyjechały do ogrodu osiągnęła okrągłe 20 tysięcy.

Ogród Botaniczny czynny jest od 15 maja. Najwięcej gości odwiedziło go w lipcu – ponad osiem tysięcy. A do końca sezonu jeszcze daleko.

- Najwięcej osób przychodzi do nas oczywiście w weekendy, szczególnie w niedziele. Znaczenie ma także piękna, słoneczna pogoda. Niestety, w związku z epidemią odwołaliśmy wszystkie imprezy i warsztaty, ale i tak możemy pochwalić się dużą frekwencją – mówi Katarzyna Socha, kierownik Ogrodu Botanicznego w Kielcach.

Wizytą w ogrodzie szczególnie zachwyceni będą miłośnicy kwiatów – w czerwcu królowały różowe, natomiast w sierpniu czekają na nas hortensje.

- To młoda, dwuletnia kolekcja, ale mamy już aż ponad 20 odmian tych roślin, o pięknych dużych kwiatostanach. W różnych miejscach znajdziemy także śliczne kolorowe jeżówki – aż 30 odmian. W tej chwili są w pełni kwitnienia, więc widok jest naprawdę wspaniały. Zapraszamy też do zobaczenia kolekcji amerykańskich roślin, czyli floksów – wylicza Katarzyna Socha.

Pracownicy zachęcają również do piknikowania na terenie obiektu – trawniki są ogólnodostępne dla wszystkich gości. Na terenie kompleksu znajdziemy także leżaki. Ale okazuje się, że Ogród Botaniczny to nie tylko kwiaty.

- Już 22 sierpnia odbędzie się u nas spotkanie autorskie debiutantki literackiej, Marty Lech-Białej. Zapraszamy od godziny 17, będzie można także kupić książki – dodaje.

Ogród Botaniczny czynny jest codziennie, od godziny 10 do 20. Cennik i szczegółowe informacje znajdziemy na: http://geopark-kielce.pl/pl/

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO