Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Nowy rok szkolny w 100 rocznicę niepodległości

wtorek, 28 sierpnia 2018 10:03 / Autor: Weronika Grela
fot. Magdalena Nowak
Weronika Grela

Rozpoczynający się w najbliższy poniedziałek rok szkolny, jest ważny dla uczniów również pod względem patriotycznym, ponieważ 11 listopada 2018 przypada 100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku szkolnym  z inicjatywy Wojewody Świętokrzyskiego odbył się „Korowód Niepodległości”. Zawitał on do każdego powiatowego miasta i zachęcał do wspólnych patriotycznych zabaw dzieci i młodzież. - Cieszył się on ogromną popularnością, byliśmy w każdym powiecie. Spotkania odbywały się w dwóch grupach, dla dzieci starszych i młodszych. Wspólnie z IPN przeprowadziliśmy lekcję historii oraz różne zabawy związane z radosnym świętowaniem niepodległości - powiedziała wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek podczas porannej audycji "Prawdę Mówiąc" na antenie Radia eM.

Na tegoroczne obchody 100 - lecia niepodległości również przewidziano wiele atrakcji. - W ramach wieloletniego programu "Niepodległa" na lata 2017- 2021 będziemy realizować program "Niepodległa Tech - wczoraj, dziś i jutro". W ramach tego programu będzie zorganizowany konkurs na najlepszy projekt graficzny pod nazwą "Zaprojektuj niepodległość". Zapraszam do tego konkursu wszystkich uczniów. Autorzy 30 najlepszych prac zdobędą zaproszenia dla całej swojej klasy. Ta klasa będzie mogła wziąć udział w bezpłatnych edukacyjnych warsztatach o polskich patriotach - dodała wojewoda Agata Wojtyszek.

Poza konkursami i warsztatami zaplanowano jeszcze seminarium naukowe oraz mobilną wystawę o Centralnym Okręgu Przemysłowym, którą będzie można wypożyczyć do celów naukowych.

fot. Magdalena Nowak

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO