Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Nowy dyrektor "Kubusia" otrzymał nominację

wtorek, 25 sierpnia 2020 09:37 / Autor: Beata Kwieczko
Fot. Facebook UM Kielce
Beata Kwieczko

Piotr Bogusław Jędrzejczak otrzymał od prezydenta Kielc Bogdana Wenty nominację na stanowisko dyrektora Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach. Nowy szef Teatru rozpocznie pracę 1 września i będzie pełnił swoją funkcje przez trzy lata.

W konkursie na stanowisko dyrektora Teatru Lalki i Aktora "Kubuś" wystartowały cztery osoby. Komisja rekrutacyjna, w której zasiadali nie tylko przedstawiciele Urzędu Miasta, ale także Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, stowarzyszeń twórczych oraz zakładowej organizacji związkowej, zdecydowaną większością głosów, bo 7 do 1, wskazała, że nowym dyrektorem kieleckiego teatru powinien zostać Piotr Bogusław Jędrzejczak.

Jest on reżyserem teatralnym, a także kulturoznawcą-teatrologiem i psychologiem. Ukończył studia na wydziale Reżyserii Dramatu Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie, a wcześniej kulturoznawstwo-teatrologię i psychologię na Uniwersytecie Łódzkim. Jędrzejczak jest związany z Kielcami od wielu lat.

– Stąd pochodzi moja rodzina, a z kieleckimi teatrami współpracuję prawie od swojego dyplomu. W Kielcach się czuję jak u siebie – tłumaczy Piotr Bogusław Jędrzejczak.

Jak będzie wyglądała jego praca w Teatrze?

– Przy wszystkich ograniczeniach związanych z pandemią, moim głównym zadaniem będzie przede wszystkim utrzymanie bardzo dobrego poziomu artystycznego, który teatr "Kubuś" osiągnął w ostatnich latach i nie skrzywdzenie załogi, bo to bardzo dobry zespół – mówi nowy dyrektor. – Do tego dochodzi jeszcze perspektywa przenosin do nowej siedziby teatru. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to będzie końcówka przyszłego roku – dodaje.

Dotychczasowy dyrektor teatru Robert Drobniuch, od 1 września pokieruje Teatrem Lalek "Guliwer" w Warszawie.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO