Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Nowe zasady sprzedaży alkoholu w Kielcach

czwartek, 23 lipca 2020 14:05 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

Kieleccy radni przyjęli nowe zasady sprzedaży alkoholu w mieście. Zmieni się odległość miejsc, w których możemy go kupić, od miejsc chronionych, takich jak np. kościoły, czy żłobki. Zwiększą się także uprawnienia lokali gastronomicznych.

Dotychczas wspomniana odległość była mierzona jako promień między wejściami do obiektów. – Zwiększamy odległość do pięćdziesięciu metrów najkrótszą drogą dojścia pomiędzy obiektem chronionym i miejscem sprzedaży alkoholu – tłumaczy Anita Lagierska z Wydziału Przedsiębiorczości i Komunikacji Społecznej w Urzędzie Miasta Kielce. W przypadku, gdy przedsiębiorcy nie będą w stanie spełnić danych wymogów, a już otrzymali koncesję, wówczas zostanie ona podtrzymana.

W uchwale zawarto także zmiany dotyczące sprzedaży alkoholu nocą. Dotychczas mogła ona być prowadzona całą dobę w centrum miasta. Poza tą strefą, w godzinach od 6 do 22, alkoholu nie mogliśmy kupić w sklepach i lokalach gastronomicznych znajdujących się w budynkach wielorodzinnych. Teraz, z tego zakazu zostaną wyłączone lokale gastronomiczne.

Usunięto także martwe zapisy dotyczące obiektów sportowych, na terenie których obowiązuje zakaz sprzedaży napojów alkoholowych na trzy godziny przed i po zakończeniu imprezy masowej. Zasady te reguluje ustawa o imprezach masowych.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO