Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Nowe boisko przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

WIADOMOŚCI KIELCE

Nowe boisko przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2

05 października 2018 / Tekst

Przy VII Liceum Ogólnokształcącym im. Józefa Piłsudskiego otwarto kompleks boisk sportowych oraz siłownię zewnętrzną. Obiekty sportowe zostały wykonane w ramach projektu Budżetu Obywatelskiego.

W ramach inwestycji zostały wykonane cztery boiska: jedno z trawy syntetycznej do piłki nożnej, dwa boiska wielofunkcyjne oraz boiska do babingtona. Ponadto kompleks posiada siłownię z 12 stanowiskami. 

Jak podkreślił prezydent Kielc Wojciech Lubawski, takie inwestycje są konieczne, aby dawać młodzieży możliwość rozwoju. –Wykonujemy takie przedsięwzięcia systematycznie i widać efekty tych prac. Jesteśmy europejskim miastem sportu, moim marzeniem jest aby przy każdej szkole był taki kompleks – dodał prezydent Lubawski.

Iwona Kijewska dyrektor VII LO w Kielcach zaznaczyła, że starania o zbudowanie kompleksu trwały dwa lata. –Za pierwszym razem w Budżecie Obywatelskim nie udało się uzbierać wystarczającej liczby głosów. Połowa naszych uczniów pochodzi spoza Kielc, dlatego to zadanie było takie trudne. Poprzedniego boiska nie dało się już używać, funkcjonowało od lat 50-tych. i było w opłakanym stanie – dodała dyrektor Kijewska.

Koszt wybudowania całego kompleksu to ponad 2 miliony złotych.

ZOSTAW KOMENTARZ