Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Nowa strażnica na Sandomierskiej już gotowa. W listopadzie przeprowadzka

piątek, 18 września 2020 13:43 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

Nowa strażnica w jednostce Państwowej Straży Pożarnej przy ulicy Sandomierskiej jest już gotowa. Prace zostały zakończone, a strażacy przeniosą się do nowej siedziby prawdopodobnie w listopadzie.

Garaże na dwanaście samochodów gaśniczych, sala konferencyjna, sala do ćwiczeń i sala szkoleniowa, a także zaplecze techniczne, pomieszczenia do przechowywania odzieży, ubrań bojowych oraz pralnia – tak wygląda nowy budynek kieleckich strażaków.

Prace zaczęły się w sierpniu 2019 roku. – Roboty budowlane zostały zakończone, a firma prowadzi czynności odbiorowe. Jesteśmy w trakcie podpisywania umów na wyposażenie budynku – mówi zastępca komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach, młodszy brygadier Mariusz Góra. – Obiekt spełnia nasze oczekiwania i współczesne wymogi. Usprawni to naszą pracę i będziemy mogli lepiej zadbać o sprzęt – dodaje. Strażacy planują wprowadzenie się do nowej siedziby w listopadzie.

Koszt inwestycji to około 16,5 miliona złotych. Część środków pochodzi z budżetu państwa, a powstanie budynku wsparł również marszałek województwa świętokrzyskiego, prezydent Kielc, starosta kielecki i inne samorządy powiatu kieleckiego.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO