Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Niepełnosprawni wypoczną nad morzem

czwartek, 26 lipca 2018 15:32 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

Ponad 70 osób niepełnosprawnych z Kielc i powiatu kieleckiego wyjedzie jutro nad morze. Obóz potrwa dwa tygodnie, podczas których na uczestników czeka wiele atrakcji.

Organizatorem wyjazdu jest senator Krzysztof Słoń, prezes Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Niepełnosprawni Plus. – Takie turnusy organizuję już od ponad 25 lat, a biorę w nich udział od 1984 roku. Wówczas, w czasach studenckich, byłem wolontariuszem na obozie. Jest to niezwykle istotne dla osób niepełnosprawnych, które na co dzień pozbawione są często nawet wyjścia ze swoich mieszkań. Tutaj mają możliwość, żeby wśród wspaniałych ludzi spędzić dwa tygodnie nad polskim morzem. Wszyscy cenimy sobie tę atmosferę wspólnoty. Wyjazd jest organizowany w duchu wczasorekolekcji, które zapoczątkował w naszej diecezji Sługa Boży ksiądz Wojciech Piwowarczyk. Sama nazwa odpowiednio charakteryzuje wypoczynek – tłumaczył senator Słoń.

W programie wyjazdu znajduje się codzienna Msza Święta, ale również dużo spotkań, grille, wycieczki, czy spływ kajakowy. – To są elementy, których brakuje osobom niepełnosprawnym. My, jako wolontariusze i opiekunowie czerpiemy wiele satysfakcji z tego, że turnus sprawia radość naszym podopiecznym – dodał Krzysztof Słoń.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO