Na antenie: Lato od rana
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»Naród Niezłomny – wystawa w Muzeum Diecezjalnym

Na antenie: Lato od rana
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

Naród Niezłomny – wystawa w Muzeum Diecezjalnym

Kielce / 10 maja 2018 / Tekst

Biskup kielecki, Jan Piotrowski uroczyście otworzył wystawę „Naród Niezłomny” w Muzeum Diecezjalnym w Kielcach. Ekspozycję stanowią m.in. unikatowe obrazy, broń i stroje.

– Na wystawie mamy zobrazowane to wszystko co było drogą do wolności. Myślę, że powinni ją zobaczyć szczególnie młodzi ludzie. Prezentuje ona wolność wywalczoną miłością. Miłością, która pozwoliła jednym na najwyższą ofiarę życia, ale i na te pokorne postawy codzienne, wyrażające się w zachowaniu wiary, kultury, języka i patriotyzmu.  To wszystko podpowiada nam, że jeśli chcemy być narodem wolny, powinniśmy pamiętać jak ważne są w życiu narodu Bóg, honor, ojczyzna i rodzina– mówił podczas otwarcia biskup ordynariusz diecezji kieleckiej.  

Organizator wystawy Marek Michniewski, prezes Kieleckiego Klubu Kolekcjonera podkreślił jaki wpływ na wystawę ma obchodzone w tym roku stulecie odzyskania niepodległości. – Temat potraktowaliśmy trochę szerzej.  Zaprezentowaliśmy wszystkie zrywy niepodległościowe od kościuszkowskiego po 1920 rok. Najważniejsze są jednak lata I wojny światowej. Całość stanowią eksponaty, które udostępnili członkowie i sympatycy naszego Klubu – zaznaczył prezes Michniewski.

Na wystawie możemy zobaczyć również zdjęcia, archiwalne dokumenty i mające historyczne znaczenie listy.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna