Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Naprawiamy sobie osiedle. Inicjatywa mieszkańców Szydłówka

środa, 29 lipca 2020 13:35 / Autor: Marzena Rygiel
Marzena Rygiel

W Kielcach chętnych do działania nie brakuje. Należą do nich między innymi członkowie „Szydłówka odNowa”, którzy już w tę sobotę zorganizują akcję „Naprawiamy sobie osiedle”. Jej głównym celem jest pokazanie, że niewielkim nakładem pracy i pieniędzy można zmieniać swoje otoczenie na lepsze.

– Pomysł na wydarzenie zrodził się w nas już jakiś czas temu, ale dopiero teraz mamy możliwość go zrealizować. Wspólnie z radną Agata Wojdą zmobilizowaliśmy się do tego w ostatnim czasie i zdecydowaliśmy, że zajmiemy się skwerem przy ulicy Wiśniowej. Mamy zamiar odnowić tam ławkę i zrewitalizować klomb – mówi Tomasz Nowak, założyciel inicjatywy Szydłówek odNowa.

W pomoc włączyły się lokalne firmy, takie jak "EWIP Centrum Zamocowań", która zapewni kotwy i wkręty oraz Cukiernia "W.Z.", która w dniu wydarzenia ofiaruje darmową porcję lodów dla każdego dziecka biorącego udział w akcji.

 Nowak podkreśla, że w akcji nie chodzi tylko o wykonanie prac.

 – Chcemy zintegrować się z mieszkańcami i stworzyć społeczność, która zobaczy, że da się wprowadzić zmiany. Zależy nam żebyśmy wspólnie porozmawiali o rewitalizacji reszty osiedla, bo do zrobienia jest naprawdę sporo. Przedstawimy także nasze pomysły i wysłuchamy mieszkańców – mówi.

„Szydłówek odNowa” planuje razem z mieszkańcami stworzyć mapę rewitalizacyjną. Umieszczą na niej ławki, skwery i klomby, którymi trzeba się zająć. Zostanie ona później przedstawiona Urzędowi Miasta.

Do sobotniej akcji może dołączyć każdy. Wystarczy przyjść pod pawilony na Wiśniowej między godziną 11 a 13.  W pomoc można włączyć się także poprzez zwykłe przyniesienie ciasta i lemoniady, co pozwoli mieszkańcom na integrację i lepsze poznanie się.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO