Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Najmłodsi odwiedzają sąd. W ramach akcji edukacyjnej

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI KIELCE

Najmłodsi odwiedzają sąd. W ramach akcji edukacyjnej

Kielce / 05 grudnia 2017 / Tekst

Dzieci od podszewki poznają kielecki Sąd Okręgowy. Podczas akcji edukacyjnej „Spacer po sądzie” uczniowie najmłodszych klas podstawowych poznają budynek instytucji przy ulicy Seminaryjskiej i podstawy funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości. Dzieci dowiadują się także o zaletach mediacji oraz uczestniczą w symulowanych rozprawach, w których stronami są postaci z bajek.

- Dzieci uczestniczą w symulowanych rozprawach sądowych, które mają charakter zabawy a ich scenariusz opiera się o bajki. Oczywiście wykorzystujemy łańcuch sędziowski i togi wszystkich zawodów prawniczych - mówi rzecznik Sądu Okręgowego w Kielcach sędzia Monika Gądek-Tamborska. - Podczas tych symulowanych rozpraw mediator pokazuje nam jak dana sytuacja jest widziana przez różnych uczestników na przykładzie bajki o Czerwonym Kapturku, którego znamy z narracji głównego bohatera tej opowieści. Tutaj poznajemy tę historię widzianą oczami Wilka. Dzieci z entuzjazmem reagują na to i chętnie uczestniczą w takiej rozprawie – opowiada sędzia Monika Gądek-Tamborska.

Z nowej propozycji Sądu Okręgowego w Kielcach skorzystali już uczniowie SP nr 25 im. Kornela Makuszyńskiego, SP nr 7 im. Partyzantów Ziemi Kieleckiej, SP nr 28 im. Żołnierzy 4pp „Czwartaków” oraz wychowankowie Świetlicy Wspierająco-Integrującej „PLUS”.

Szkoły chętne do udziału w „Spacerze po sądzie” powinny skontaktować się z kierownictwem działu administracyjnego SO w Kielcach.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna