Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Na Zagnańskiej i Witosa kanalizacja jak nowa

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI KIELCE

Na Zagnańskiej i Witosa kanalizacja jak nowa

Kielce / 15 maja 2018 / Tekst

Blisko 2 miliony złotych kosztowała renowacja kanalizacji wodnej na ulicy Zagnańskiej i Witosa. Roboty nadzorowane przez Wodociągi Kieleckie trwały siedem miesięcy, a w tym czasie poprawiono stan techniczny trzech kilometrów sieci wodociągowej.

Prace kanalizacyjne były pierwszym etapem ogromnej inwestycji, która zakłada modernizację ulicy Zagnańskiej i Witosa. Ma się ona rozpocząć w przyszłym roku. - Były to ważne zadania, ponieważ wyprzedzają one działania Miejskiego Zarządu Dróg. Teraz jest tam wszystko tak jak powinno być i drogowcy mogą spokojnie przystępować do swoich prac - mówi Henryk Milcarz, prezes Wodociągów Kieleckich.

Sieć kanalizacyjna w ulicy Zagnańskiej powstała w 1970 roku, natomiast na Witosa w latach 1974 i 1981. Obie były w fatalnym stanie technicznym i wymagały wzmocnienia i uszczelnienia. Renowacja sieci została zrealizowana w sposób niezauważalny metodą bezwykopową. - W innym przypadku należałoby wyłączyć całą ulicę lub jej części etapami. Trzeba by najpierw dokopać się, wyjąć rury i ułożyć nową kanalizację i wykonać nową nawierzchnię. Uciążliwości byłyby ogromne. My robiliśmy to w nowoczesnej technologii polegającej na tym, że wprowadzaliśmy tworzywo sztuczne i parą lub gorącą wodą doprowadzaliśmy do odpowiedniej temperatury. Dzięki temu tworzywo obkleja istniejącą rurę. Taka technologia daje gwarancje na minimum 50 lat użyteczności - dodaje Milcarz.

Wcześniej w ramach tego samego projektu dokonano renowacji kanalizacji na sześciu kieleckich ulicach: Skrajnej, Massalskiego, Konopnickiej, Berberysowej, Złotej i Kryształowej. Kosztowała ona ponad 450 tys. zł.  

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna