Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Na UJK adoptują... misie koala!

piątek, 24 stycznia 2020 13:05 / Autor: Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Studenci Uniwersytetu im. Jana Kochanowskiego w Kielcach, wraz z kołem naukowym „Societas” oraz „Kontra”, poruszeni pożarami w Australii postanowili zorganizować zbiórkę na rzecz misiów koala. Po zebraniu określonej kwoty wybiorą konkretnego zwierzaka, który otrzyma pomoc weterynaryjną oraz opiekę.

 Jak informuje Justyna Rodziewicz, przewodnicząca studenckiego koła „Societas” w Instytucie Stosunków Międzynarodowych i Polityk Publicznych, pomysł narodził się miesiąc temu, po konsultacjach z innym kołem naukowym – „Kontra”.

- Postanowiliśmy zorganizować akcję charytatywną pod nazwą „Koala”, żeby zwrócić uwagę na los zwierzaków, które niesamowicie ucierpiały w pożarach. Zbiórka trwała niemal tydzień, a wszystkie zebrane pieniądze trafią na konto Koala Hospital Port Macquaire w Australii. Po wpłaceniu kwoty otrzymamy certyfikat adopcyjny i wybierzemy misia, któremu  możemy pomóc. – wyjaśniała Justyna Rodziewicz.

- Studenci bardzo się zaangażowali – zakładali koszulki z motywem zwierzaków, przekazywali ręcznie robioną biżuterię i zachęcali innych do pomocy. Zorganizowaliśmy punkt w którym stała puszka, a każdy kto chociaż symbolicznie wspomógł akcję, dostał naklejkę z koalą. To naprawdę budujące, że teraz w tym ciężkim okresie sesji egzaminacyjnej tyle osób poświęciło swój czas żeby pomóc cierpiącym zwierzakom. – mówiła przewodnicząca „Societas”.

W „punkcie” pomocy misiom koala było bardzo gwarno – jedni wybierali ręcznie robioną biżuterię, inni zachęcali do zaangażowania się.

- Postanowiliśmy wszyscy razem wesprzeć zwierzaki, bo naprawdę przejęliśmy się tragedią w Australii. Los koali nie jest nam obojętnym, a szacunki wskazują że w pożarach mogło zginąć nawet pięćdziesiąt procent populacji – odruch pomocy w takich sytuacjach jest obowiązkiem człowieka- mówiła Justyna Laprus – studentka.

W ramach akcji charytatywnej udało się zebrać 660,13zł – kwota ta wystarczy na adopcję jednego misia koala.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO