Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Na razie bez problemów przy zmianach w komunikacji miejskiej

poniedziałek, 15 kwietnia 2019 16:22 / Autor: Piotr Natkaniec
Piotr Natkaniec

W sobotę zostały wprowadzone zmiany w kursowaniu autobusów. Pomimo kilku petycji i skarg, mieszkańcy dobrze oceniają remarszrutyzację linii.

Przypomnijmy, że zmiany dotyczą linii numer 1, 2, 34, 44, 54, 102 oraz 112. Natomiast linie numer 3, 37, 40 zostały zlikwidowane.

Grzegorz Witkowski, rzecznik ZTM mówi, że pierwszego dnia roboczego pojawiło się kilka negatywnych uwag, ale zmiany na razie są akceptowane przez kielczan. - W sobotę mieliśmy dyżur pracownika, który wyjaśniał wątpliwości pasażerów. One pojawiały się bardzo rzadko. Nie mieliśmy negatywnych uwag. W poniedziałek było ich kilka, ale wynikały z tego, że pasażerowie byli przyzwyczajeni do pewnych układów komunikacyjnych, które teraz się zmieniły. Myślę, że w ciągu kilku dni wszystko się ustabilizuje, a podróże będą łatwiejsze i spokojniejsze - wyjaśnia Witkowski.

Mieszkańcy najczęściej narzekali na konieczność przesiadania do innego autobusu. Spore obawy wciąż budzi także likwidacja linii nr 37.  - Będziemy obserwować sytuację. Daliśmy sobie miesiąc, żeby wprowadzić ewentualne zmiany. One są przygotowane i ustalone podczas spotkań z mieszkańcami i różnych petycji, które otrzymaliśmy w ostatnich dniach - dodaje rzecznik ZTM.

Wprowadzone zmiany to pierwszy etap remarszrutyzacji linii autobusowych w Kielcach. Kolejny etap zmian szykowany jest na czerwiec.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO