Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Na Kadzielni powstają nowe ścieżki

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI KIELCE

Na Kadzielni powstają nowe ścieżki

Kielce / 28 czerwca 2018 / Tekst

Na Kadzielni rozpoczęły się prace związane z budową nowych ścieżek pieszo-rowerowych. Nowa droga wraz ze schodami zostanie poprowadzona do Wzgórza Harcerskiego. Przy ścieżce powstaną także tablice informacyjne na temat historii i geologii Kadzielni.

-  Zaczynamy od zabezpieczenia skały. Później możemy przystąpić do budowy ciągu pieszo-rowerowego, który będzie prowadził od jaskiń wzdłuż Amfiteatru. Drugie zadanie to budowa trasy w pobliżu jeziorka szmaragdowego. Chcemy wykorzystać znajdującą się tam wodę podając ją do góry i spuszczając w dół. Będzie to coś w rodzaju wodospadów -mówi Andrzej Płonka z kieleckiego Geoparku. Ścieżki powinny zostać oddane do użytku pod koniec roku. Inwestycje na Kadzielni wyniosą ok. 4,5 miliona złotych.

To tylko część dużego projektu jaki realizuje Geopark. Zakłada on również prace na Wietrzni. gdzie oprócz nowej ścieżki edukacyjnej powstanie "Geologiczny Ogród Doświadczeń". Scenografia będzie wprowadzać widza w niekonwencjonalny sposób w opowieść o tym, co kiedyś było w regionie świętokrzyskim. Najwięcej pieniędzy, bo ponad 9 milionów złotych zostanie przeznaczone na inwestycje w Ogrodzie Botanicznym. Prace są związane z udostępnieniem pustek podziemnych oraz budową oczek wodnych.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna