Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 45.

MIASTO

Mróz zagraża życiu. Nie bądźmy obojętni!

wtorek, 22 stycznia 2013 14:26 / Autor:

Świętokrzyscy policjanci apelują: nie przechodźmy obojętnie obok bezdomnych i innych osób narażonych na zamarznięcie!

Mróz daje się we znaki wszystkim, a z policyjnych statystyk wynika, że co roku w całej Polsce w wyniku nadmiernego wychłodzenia umiera kilkadziesiąt osób. W regionie świętokrzyskim tylko w ciągu ostatnich kilku dni zamarzły znów dwie osoby.

Podczas dużego spadku temperatur możliwe jest wychłodzenie organizmu i odmrożenia u osób, które długotrwale przebywają bez ruchu. Zdarzają się niestety także zamarznięcia.

Policjanci informują ośrodki pomocy społecznej o osobach, które z racji swojego wieku, samotności, niezaradności, bądź trudnej sytuacji materialnej mogą stać się potencjalnymi ofiarami mrozu.

Funkcjonariusze razem z patrolami straży miejskiej sprawdzają miejsca, w których często przebywają bezdomni, np. dworce, kanały ciepłownicze, ogródki działkowe. Ale sami nie dotrą wszędzie, dlatego liczą na naszą pomoc.

Takie przypadki, jak przebywanie, nocowanie osób w pomieszczeniach nieogrzewanych, w śmietnikach, kanałach i innych tym podobnych miejscach należy jak najszybciej zgłaszać policjantom, strażnikom miejskim lub służbom socjalnym. Można zadzwonić pod bezpłatne numery alarmowe 112 i 997.

Każdy sygnał dotyczący miejsc przebywania osób bezdomnych, samotnych i niezaradnych życiowo, które narażone są na wyziębienie organizmu może uratować czyjeś życie.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO