Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Modernizacja sieci ciepłowniczej zasilającej osiedle Uroczysko

piątek, 24 lipca 2020 13:04 / Autor: Weronika Kępa
Weronika Kępa

W poniedziałek, 27 lipca, rozpocznie się modernizacja sieci ciepłowniczej zasilającej osiedle Uroczysko. W związku z prowadzonymi pracami na ulicy Warszawskiej wystąpią utrudnienia w ruchu.

- Na początku roku, dokładnie w styczniu, mieliśmy problemy z fragmentem sieci ciepłowniczej znajdującym się pod jednym z przystanków autobusowych przy ulicy Warszawskiej. Teraz rozpoczynamy jej modernizacje - mówi Anna Niedzielska, rzecznik prasowy MPEC.

Prace będą dotyczyły między innymi wymiany fragmentu sieci zasilającej osiedle Uroczysko i Uroczysko drugie.  - Na pewno będzie się to wiązało z krótką, jednodobową przerwą w dostawach ciepłej wody, o czym poinformujemy mieszkańców dwa dni wcześniej. Częściowo będziemy używać technologii, które nie wymagają zamykania ruchu, ale całości nie da się zrobić w ten sposób. Jest to zbyt szeroki fragment ulicy - dodaje Niedzielska.

Do 10 sierpnia kierowcy będą musieli liczyć się z utrudnieniami. Prawdopodobnie na ten czas jeden z pasów zostanie zwężony. Nastąpią również zmiany w organizacji jazdy autobusów. Jak informuje ZTM, przystanek Warszawska os. Uroczysko (w kierunku centrum) zostanie tymczasowo przeniesiony około sto metrów dalej (w kierunku skrzyżowania z ulicą Turystyczną).

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO