Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Młodzi ratownicy

wtorek, 08 grudnia 2015 18:12 / Autor: Piotr Wójcik
Piotr Wójcik

Od 7 do 8 grudnia w Targach Kielce trwały zajęcia w ramach projektu „Bezpieczny Lód”. Uczniowie kieleckich szkół podstawowych i gimnazjów zdobywali na nich praktyczną wiedzę na temat tego, jak prawidłowo udzielać pierwszej pomocy.

Zajęcia prowadzili wykwalifikowani ratownicy ze Stowarzyszenia Świętokrzyskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Jak podkreśla Tomasz Staszewski, jeden z instruktorów, celem warsztatów było przede wszystkim zapoznanie dzieci z zasadami udzielania pierwszej pomocy. – Na zajęciach praktycznych staramy się pokazać, jak wykorzystać sprzęt ratowniczy do pomocy osobie, pod którą na przykład załamał się lód. Pokazujemy również jak prawidłowo przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową – wyjaśnia Staszewski.

Oprócz zajęć praktycznych dla uczestników przygotowano również występy artystyczne i spotkania ze sportowacami z Vive Tauronu Kielce i Effectora Kielce. Organizatorami akcji byli: Stowarzyszenie Świętokrzyskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe i Targi Kielce.

 

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO