Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Miasto wręczy stypendia najzdolniejszym maturzystom

czwartek, 24 września 2020 09:42 / Autor: Magdalena Nowak
Magdalena Nowak

Miasto Kielce, poprzez autorski program stypendialny, zachęca najzdolniejszych maturzystów do wyboru kieleckich uczelni. Wsparcie finansowe adresowane jest do studentów pochodzących zarówno z Kielc, jak i innych miast - również z zagranicy - którzy zdecydowali się na dalszą edukację na jednej z kieleckich uczelni.

Nabór wniosków o stypendia przyznawane przez miasto ruszy wraz z początkiem roku akademickiego. O stypendia, w ramach Międzynarodowego Programu Stypendialnego Miasta Kielce, ubiegać się mogą studenci rozpoczynający naukę w uczelni wyższej, którzy na maturze osiągnęli wysoki wynik.

- To kontynuacja programu rozpoczętego za zgodą Rady Miasta już w ubiegłym roku. Wówczas wśród osób wyróżnionych znaleźli się studenci Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz Politechniki Świętokrzyskiej, lecz nie zamyka to drogi do ubiegania się o wsparcie finansowe żakom innych uczelni – informuje Tomasz Porębski, rzecznik prezydenta Kielc.

Co ważne podkreślenia - stypendia są nie tylko nagrodą za osiągnięcie znakomitych wyników w nauce, ale również docenieniem chęci dalszego kształcenia się na uczelniach w stolicy województwa świętokrzyskiego.

- Program został przyjęty bardzo dobrze przez środowisko akademickie, władze uczelni, ale przede wszystkim studentów. Nie mieliśmy wątpliwości, że warto go kontynuować i rozwijać - podkreśla Marcin Różycki, zastępca prezydenta Kielc. - Wszystkich żaków zachęcam do aplikowania o te środki, które ułatwią dalszą edukację i będą wsparciem dla ich dalszego rozwoju – dodaje.

Wnioski należy składać w budynku ratusza przy ul. Strycharskiej 6, pok. nr 12 w terminie od 1 do 20 października 2020 r. lub przesyłką pocztową na adres Urząd Miasta Kielce, 25-303 Rynek 1.

Możliwość ubiegania się o stypendium na rok akademicki 2020/2021 mają również studenci z Winnicy na Ukrainie. Wsparcie przyznawane jest, jeśli student jest absolwentem szkoły średniej lub wyższej z miasta partnerskiego Kielc.

Tag:
Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO