Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Miasto na razie rezygnuje z przebudowy ważnego skrzyżowania. "

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI KIELCE

Miasto na razie rezygnuje z przebudowy ważnego skrzyżowania. "

Kielce / 10 sierpnia 2018 / Tekst

Zapowiadana na 2019 rok przebudowa skrzyżowania Solidarności, Domaszowskiej i Tysiąclecia Państwa Polskiego nie zostanie zrealizowana w planowanym terminie. Problem jest też z remontem ulicy Wojska Polskiego. Powodem jest brak pieniędzy.

To miała być jedna z najważniejszych inwestycji w przyszłym roku. Prace dotyczą nie tylko ruchliwego i problematycznego skrzyżowania, na którym zaplanowano wyspę centralną, ale także usprawnienia dojazdu do kampusu uniwersyteckiego UJK poprzez remont ulicy Domaszowskiej wraz z fragmentem Żniwnej aż do wiaduktu nad drogą ekspresową. Jednak na razie władze miasta są zmuszone przesunąć termin przebudowy. - Obserwując sytuacje na rynku i drastyczny wzrost cen musieliśmy rozważać możliwość rezygnacji z niektórych pomysłów. Znalezienie pieniędzy na wkład własny przy tych cenach, które utrzymują się na rynku mogłoby być trudne - mówi zastępca prezydenta Kielc, Tadeusz Sayor.

Podobnie sytuacja wygląda z remontem ulicy Wojska Polskiego od Ronda Czwartaków do granic miasta. Wprawdzie miasto ma sporą szansę na unijne dofinansowanie, ale tutaj również problemem byłby wkład własny. -  Przypuszczamy, że wzrost cen może sięgać 10-15% w najbliższym czasie - twierdzi Sayor, który zapewnia, że obie inwestycje będą przesunięte w czasie. O ile? Nie wiadomo.

- Przebudowa skrzyżowania i ulicy Domaszowskiej to fragment  dużego projektu komunikacyjnego, więc niezrealizowanie go może zaważyć na dofinansowaniu całego przedsięwzięcia. W związku z czym pojechaliśmy na konsultację do Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Okazuje się, że są w tej chwili pieniądze do rozdysponowania w tej perspektywie, która będzie rozliczana do 2023 roku, więc zasugerowano nam, żeby nie rezygnować z pomysłu tylko przesunąć go w czasie - dodaje zastępca prezydenta Kielc.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna