Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Miasteczko Zlotowe już oficjalnie otwarte

niedziela, 15 lipca 2018 21:34 / Autor: Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Miasteczko Zlotowe 45. Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej zostało dziś oficjalnie otwarte. Po uroczystym przecięciu wstęgi uczestnicy weszli przez bramę i rozpoczęli zabawę.

Otwarcie Miasteczka Festiwalowego na terenach zielonych przy alei Tysiąclecia Państwa Polskiego miało formę apelu harcerskiego, w którym wzięli udział uczestnicy obozów zlokalizowanych na terenie akademików Politechniki Świętokrzyskiej. Podczas otwarcia zostały wciągnięte na maszt flagi państwowe Polski i Ukrainy, a zebrani odśpiewali hymny.

Następnie została przecięta wstęga zawieszona na bramie wejściowej do miasteczka. Uroczystego otwarcia dokonały zastępca komendanta festiwalu harcerskiego harcmistrz Barbara Kowalska, zastępca komendanta Chorągwi Kieleckiej przewodnik Joanna Pawłowska oraz komendantki dwóch obozów podharcmistrz Justyna Trelińska oraz druhna Jolanta Smolarska.

Po oficjalnym otwarciu miasteczka uczestnicy apelu weszli na jego teren, zrobili duży krąg i ściskając sobie dłonie puścili iskierkę przyjaźni. Potem rozpoczęli zabawę i śpiewy.

- Zapraszamy codziennie kielczan do udziału w różnego rodzaju aktywnościach, które tutaj będą organizowane. Miasteczko tętni już życiem. Będą się tu odbywać zajęcia dla najmłodszych, którzy mogą spędzić w ten sposób miło czas z kolegami. Przedsmak tego, co się tu będzie działo można było poczuć dziś podczas pikniku rodzinnego na kieleckim Rynku. W środę, tak jak w roku ubiegłym będzie się tu odbywać dyskoteka festiwalowa, na której będzie można pobawić się razem z uczestnikami festiwalu - mówi harcmistrz Milot Jakubowski, drużynowy drużyny sztabowej na festiwalu.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO