Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Mężczyzna robił zakupy na cudzy koszt. Teraz grozi mu 10 lat więzienia

czwartek, 13 sierpnia 2020 11:19 / Autor: Adrianna Linertowicz
Adrianna Linertowicz

Policja zatrzymała w środę 37-latka podejrzanego o robienie zakupów, za które płacił cudzą kartą kredytową. Kielczaninowi grozi kara 10 lat pozbawienia wolności.

W zeszłym tygodniu mieszkanka powiatu buskiego powiadomiła stróżów prawa o stracie telefonu komórkowego i karty bankomatowej.

– Do zdarzenia doszło w miniony czwartek. Do policjantów z buskiej komendy zwróciła się mieszkanka miejscowego powiatu ze zgłoszeniem, że będąc na terenie Kadzielni zgubiła telefon komórkowy i kartę płatniczą. Pokrzywdzona stwierdziła, że przy pomocy jej karty ktoś pięciokrotnie zapłacił za zakupy o łącznej wartości ponad 170 zł – mówi Karol Macek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

Po zablokowaniu karty mężczyzna próbował jeszcze dwa razy zapłacić za zakupy.

Policjanci z Buska przekazali sprawę kryminalnym z komisariatu przy ulicy Śniadeckich w Kielcach. Po zabezpieczeniu materiału z monitoringu i jego dokładnej analizie śledczy wpadli na trop 37-letniego mężczyzny, który był w przeszłości notowany.  

– Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Za kradzież z włamaniem grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności – dodaje Karol Macek.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO