Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

MBP świętuje stulecie urodzin Jana Pawła II

poniedziałek, 18 maja 2020 11:31 / Autor: Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Miejska Biblioteka Publiczna w Kielcach przyłączyła się do instytucji, które upamiętniają postać świętego Jana Pawła II. Z okazji setnej rocznicy jego urodzin przygotowała mnóstwo wydarzeń, które można śledzić na Facebooku.

- Ta rocznica  to niezwykły dzień dla wszystkich Polaków, dlatego my również pragniemy przypomnieć Ojca Świętego - mówi Anna Żmudzińska, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach.

We wszystkich wydarzeniach będzie można wziąć udział za pomocą Facebooka placówki. - Cały dzień planujemy zapełnić ciekawostkami, anegdotami i zdjęciami związanymi z Ojcem Świętym. Będzie poezja Karola Wojtyły prezentowana przez aktorów Teresy i Mirosława Bielińskich oraz Marcina Brykczyńskiego, ale także interpretacja słowa papieskiego przez Magdalenę Niernsee, propagatorkę twórczości prozatorskiej i poezji za pomocą gestów i mimiki twarzy - informuje dyrektor Żmudzińska.

Nie zabraknie też ciekawych informacji dotyczących pasji czytelniczych Ojca Świętego. - Jak wiemy, uwielbiał książki, był wspaniałym czytelnikiem, kochał literaturę romantyczną, Mickiewicza, Słowackiego, Norwida, ale także Szekspira, życiorysy świętych, dzieła teologiczne, książki naukowe z zakresu bioetyki - wylicza Anna Żmudzińska.

Zostaną też wspomniane pasje sportowe papieża, a szczególnie kajakarstwo, piłka nożna oraz wędrówki górskie.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO