Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Matura z UJK

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI KIELCE

Matura z UJK

25 stycznia 2018 / Tekst

Trwa nabór do próbnej matury organizowanej między innymi przez Uniwersytet Jana Kochanowskiego. Do tej pory zgłosiło się 55 szkół z różnych regionów Polski.

- Zainteresowanie jest bardzo duże. Zgłosiły się do nas szkoły tak naprawdę z całej Polski, bo między innymi z województw: świętokrzyskiego, mazowieckiego, podkarpackiego, łódzkiego, kujawsko - pomorskiego, śląskiego czy lubuskiego - wymienia Piotr Burda, rzecznik UJK i pomysłodawca całego przedsięwzięcia.

Matura z UJK rozpocznie się 8 marca testem z języka polskiego. Następnego dnia, czyli 9 marca uczniowie napiszą egzamin z matematyki, z kolei 12 - będą rozwiązywać test z języka angielskiego i chemii.

Nauczyciele z Samorządowego Ośrodka Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach przygotowali w tym roku także arkusze na poziomie rozszerzonym  z języka polskiego i matematyki.

Zgłoszenia szkół przyjmowane będą do 10 lutego. - Zainteresowana placówka musi przysłać maila na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w którym poda liczbę uczniów, które chcą uczestniczyć w egzaminach - informuje rzecznik.

Próbna matura z UJK jest darmowa. Szkoły otrzymują arkusze za darmo. Egzaminy są sprawdzane przez poszczególne szkoły.

 

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna